SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Anlamlı davet

20 sanatçının, alzheimer hastalığına dikkat çekmek amacıyla ürettikleri eserlerden oluşan ‘Sadan Hanım ve Diğer Hikayeler’ sergisi kapılarını açtı

Milliyet Haber

Türkiye’nin 20 önemli çağdaş sanatçısının, alzheimer hastalığına dikkat çekmek amacıyla ürettikleri eserlerden oluşan ‘Sadan Hanım ve Diğer Hikayeler’ sergisi, önceki akşam Capitol’de düzenlenen davetle, sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte; Bahadır İşler, Bedri Baykam, Demet Taşpınar, Devrim Erbil, Eda Çığırlı, Işıl Arısoy Kaya ve Neslihan Kıyar’ın da aralarında bulunduğu çağdaş sanatçıların çalışmaları yer aldı.

Direktörlüğünü Göksel Gülensoy’un, küratörlüğünü ise Denizhan Özer’in üstlendiği sergi, konukların beğenisini kazandı. Açılışa katılanlar arasında Bahri Genç, Tülin Onat, Bedri Baykam, Mustafa Aksoy ve Neptün Göksel yer aldı.

Eserlerin satışından elde edilecek gelir, Türkiye Alzheimer Derneği’ne bağışlanacak. Bu özel seçki, Eylül 2020’ye kadar yurt içi ve yurt dışında 10 farklı kentte serüvenine devam edecek. Sergi 21 Ekim’e kadar ziyarete açık olacak.


Eda Çığırlı , Levent Karaduman


Beril Hasdemir,  Ebru Kain, Fatma Kurtkaya, Rahime Akdoğan  Nihal Demircan


Belgin Aksoy


Aslı Sertdemir


Tülin Onat, Doğan Paksoy, Pelin Özgeçen


Sevinç Kaya, Göksel Gülensoy, Melda Gülbey, Nazo Erol

Yazarın Diğer Yazıları

  1. UMUT VEREN DEFİLE
  2. El dokunması tasarımlar
  3. İlgi gören koleksiyon
  4. Çırağan’da Bollywood rüzgarı
  5. Sonbahar trendleri
  6. Medeniyetler korosu büyüledi
  7. Sarayda 'Düello'
  8. Nefes kesen turnuva
  9. Anlamlı davet
  10. EKAV'dan sezona 'merhaba'

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.