Anadolu insanı Robinho: O artık gerçek bir aile babası

Kariyerinde Real Madrid, Manchester City, Milan ve Brezilya Milli Takımı olan Robinho, son 1 yıldır Sivasspor'da oynuyor. Verdiği son demeçte Sivas'taki mutlu ve huzurlu hayatından bahseden Robinho, "34 yaşındayım ve artık partilerden çok ailemle vakit geçiriyorum. Ailem de Sivas'tan memnun" dedi. Partileri bırakıp evinin erkeği, forvetinin arkası olan Robinho, tam bir aile babası.

Anadolu insanı Robinho: O artık gerçek bir aile babası

Gelir gelmez belli etmişti

Gelir gelmez belli etmişti

Robinho, Sivasspor'a transfer olduktan birkaç ay sonra eline bağlamayı alıp röportaj vermişti. Eski bir gelenek olan 'yabancı futbolcuya transfer olduğu şehir neyle ünlüyse onu yaptırma' geleneğinin hala sürdüğünü görmek güzeldi.

Samba ve âşık atışmasının bir potada eriyebildiğini görmekse daha güzeldi.

Robinho ve bağlaması

Roberto Carlos'un izinden gidiyor

Roberto Carlos'un izinden gidiyor

Daha önce Roberto Carlos da Sivas'ta teknik direktörlük yapmış ve şehre çabucak uyum sağlayarak halkın sevgilisi olmuştu. Carlos, vatandaşları Cicinho'nun ve Robinho'nun transferinde büyük rol oynadı.

Yiğido Robinho da tıpkı Roberto Carlos gibi Sivas'ta mutlu. Şehrin gürültüden uzak, huzurlu hali Brezilyalıların ve ailelerinin hoşuna gidiyor.

Antrenmandan eve, evden antrenmana

Antrenmandan eve, evden antrenmana

Robinho, açıklamasında "Basit bir hayatım var; antrenman ve ev arasında geçiyor. Sevdiğim, aşık olduğum şeyi yapma imkanı buluyorum burada" diyor.

 

Brezilyalıları yıllarca dans, eğlence ve parti düşkünü olarak tanıdık. Halbuki gerekli şartlar oluştuğunda gayet 'Anadolu insanı' haline dönüşebiliyorlarmış. Uygun yaş (Robinho 34 yaşında), futbolla yatıp kalkan sakin bir şehir ve taraftar desteği olduğu zaman Robinho bile evden işe, işten eve giden; maç çıkışı hanımını arayıp "Akşam ne yemek var? Bi' şey lazım mı?" diyen bir aile babası olabiliyor.

Var mı dördüncü?

Var mı dördüncü?

Sivasspor'dan birçok Brezilyalı gelip geçmesine rağmen şehri fetheden üç Brezilyalı var: Roberto Carlos, Cicinho ve Robinho. Roberto Carlos. Carlos'un kıraathane önünde verdiği pozla Robinho'nun şehirdeki memnuniyetini ve aile babası tadındaki hallerini göz önüne alırsak, Sivas daha çok Brezilyalı futbolcuya ev sahipliği yapacak gibi.


Kıraathanede Cicinho, Robinho ve Carlos'u okeye dördüncü ararken görürsek şaşırmayız. Çünkü Sivas, artık onların evlerinden biri.

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak