Ege

11.01.2011 - 01:00 | Son Güncelleme: 11.01.2011-20:37

Analı kızlı CHP’deler

DSP eski İzmir Milletvekili Güler Aslan’ın kızı Elfin Tataroğlu (33) CHP’nin Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu’na (MYK) girdi.

Sitene Ekle

ELİF DEMİRCİ İzmir DHA

Dört dil bilen, yönetim- organizasyon üzerine doktora yapan Tataroğlu, CHP’nin hiç milletvekili çıkaramadığı illerde İzmir’i örnek göstererek çalışıyor.
DSP’de 1999- 2002 yılları arasında İzmir milletvekilliği yapan Güler Aslan, iki ay önce yakasına CHP rozeti taktı. Aslan’ın kızı Elfin Tataroğlu, CHP Kadın Kolları’nın MYK’sına girdi. İç mimar olan İstanbul Üniversitesi’nde yönetim- organizasyon üzerine doktora eğitimi alan, İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve İsyanyolca bilen Tataroğlu, milletvekili adaylığı düşünmediğini belirterek, çalışma bölgelerinin İstanbul Kadıköy, Gaziantep, Hatay, Kilis, Sinop, Çorum ve Çankırı olduğunu söyledi. Annesini örnek alan Tataroğlu “15 yaşından beri siyasetin içindeyim. CHP’de yeni değilim ama aktif görevde yeniyim” dedi.

Özen de istifa etti
CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Ertam Özen, Milletvekili Genel Seçimleri’nde milletvekili aday adayı olabilmek için ilçe başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Özen, “Ben bir şeyi sona erdirmek için değil, yeni bir başlangıç yapmak için istifa ediyorum. Eğer ben Ertam Özen olduysam hep sizlerin destekleri ile birlikte mücadele ederek başarılara ulaştık. Şimdi de hedefimiz 2011’i İktidar yılı yapmak için yine omuz omuza kapı kapı dolaşacağız” diye konuştu.

‘Adaylığa yeterliyim’
CHP Gaziemir İlçe Başkanlığı’ndan milletvekili aday adaylığı için istifa eden Yüksel Demirsoy, “Örgütün tüm kademelerinden geçtiğimi düşünüyorum. Partime 22 yıl hizmet verdim, sekiz yıldır ilçe başkanıyım, yaşım 45 oldu. Kendimi adaylık için yeterli buluyorum” açıklamasını yaptı.. Partisinin İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında milletvekili aday adaylığının gerekçelerini anlatan Gaziemir eski İlçe Başkanı Yüksel Demirsoy’a, Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol ve partili kadınlar da destek verdi. Demirsoy,  “İzmir’i parlamentoda temsil etmek istiyorum. Partinin bir neferi olarak yola çıktım, sizlerin desteğiyle yola devam edeceğim ” dedi.


Etiketler:
İnsanların zaman ölçüsü olarak kullandıkları çizelgeye ne ad verilir?
©Copyright 2011 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.