Ankara

Yerel Haber
22 Nisan 2015 - 11:26

ANKAMALL’DA ÇOCUKLARA 23 NİSAN SÜRPRİZİ

IHA

Yenilenen yüzü ile birlikte sosyal ve kültürel etkinliklere de hız veren ANKAmall, 23 Nisan’da Geronimo Kızılderili Kampı ve çılgın bisiklet gösterileri ile çocuklara çifte bayram yaşatacak.
Kabuk değiştiren ANKAmall, Ankara’da yeni bir dönemi başlatıyor. ANKAmall’ın tüketimde kalite ve çeşitliliği farklı yaşamsal ihtiyaçlarla bir arada sunması yanında, düzenlediği bireysel, sosyal ve kültürel boyutları zengin, enerjisi yüksek aktiviteleri de hız kesmeden sürüyor. Her hafta yurt içi ve dışından önemli gösteri gruplarını ağırlayan ANKAmall, kültür, sanat ve eğlencede de ziyaretçilerini sürpriz etkinliklerle buluşturuyor. Karnaval, ışıklı davul gösterisi, Catwall gibi dünyaca ünlü gösterilere ev sahipliği yapan ANKAmall, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da coşkusu yüksek, eğlenceli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. Ücretsiz etkinliklere tüm Ankaralılar davet edildi.
ANKAmall, bu yıl çocuklar için renkli bir 23 Nisan’a imza atıyor. ANKAmall içinde kurulacak Geronimo Kızılderili Kampı ile çocuklar, farklı bir deneyim yaşama olanağı bulacak. Kamp, çocuklara Kızılderililerin günlük yaşam etkinliklerini doğal dokusunu bozmadan birebir canlandırarak, katılım ve uygulama olanağı sunacak. 108 metrekare alanda kurulacak kampta çocukları Kızılderili yerliler karşılayacak. Yüzleri boyanan çocuklar, otantik giysiler içinde birer Kızılderili olacak. AVM’nin farklı noktalarına, Kızılderililerin yaşam etkinliklerini temsil eden alanlar kurulacak. ’Davul çalma’ alanında çocuklar, Kızılderililere ait birçok vurmalı çalgı ile diledikleri gibi müzik yapabilecek. Çocuklar, maket atların yer aldığı ’at binme’ alanında da eğlenceli vakit geçirecek. Yerlilerin atla tanışmadan önce ulaşım hayvanı olarak kullandıkları ’Kızıl Boğa’ da kampta yerini alacak. Çocuklar, maket boğanın üzerine binerek resim çektirebilecek. Tahta sofra ve çamur seramiğin bulunduğu ’çamur atölyesi’ alanında ise çocuklar, minderlere oturarak yerliler için çanak ve kap yapacaklar. ’Balık tutma’ alanında köprüden geçerek havuz başına gelecek çocuklar, oltalarını alarak özel tasarlanmış, içi su dolu havuzda balıkları ve ördekleri yakalamanın keyfini çıkaracak. ’Top Atma’ alanında çocuklar topları panoya atarak deliklerden geçirmeye çalışacak, atış ve nişan alma becerilerini geliştirecek. Etkinlik sonunda tüm çocuklar Kızılderililerle birlikte ’çadır dansı’ yapacak. Geronimo Kızılderili Kampı eğlencesi 23-24 Nisan’da, 14.00, 15.00, 16.00 ve 17.00 saatlerinde gerçekleşecek.
ÇILGIN BİSİKLET ETKİNLİĞİ
ANKAmall, 25-26 Nisan’da ise bisiklet gösterileri ile çocuklara ve yetişkinlere keyifli anlar yaşatacak. Bu kapsamda ’BabyBalance Race’ etkinliği 3 yaş üzeri çocuklara aileleri ile birlikte hoş vakit geçirtecek. Çocuklara öncelikle denge kurmayı öğreten bu etkinlikte, kendi aralarında 5’erli ya da 6’şarlı gruplar halinde yarışacak çocuklar, küçük bedenlerine uygun küçük hediyelerin sahibi olacaklar.
Festival etkinliği kapsamında, dünyaca ünlü AMG-Rotwild markasının farklı segmentteki bisikletleri, AVM içerisine kurulan parkurlarda ilgili müşterilere test ettirilecek. Bisiklet meraklılarına küçük teknik eğitimler ve bisikletlerle ilgili genel bilgi verilecek.
2015’in ilk AVM inişi etkinliği olan Downmall 2015 de ANKAmall’da gerçekleşiyor. AVM’nin en üst katından bisikletleri ile merdivenlerden inen extreme bisikletçiler, rampaları aşıp bitiş çizgisine kadar kıyasıya mücadele edecekler. 2014’ün Downmall Türkiye şampiyonu Emrah Özbay’ın sunuculuğunu yapacağı etkinliğe Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden extreme bisikletçiler katılıyor. Türkiye’nin en iyi Downhill/Freeride binicilerinin kendilerini göstereceği etkinlik, izleyenlere adrenalini yüksek dakikalar yaşatacak. 26 Nisan’da saat 11.00 ve 16.30’da olmak üzere iki turdan oluşacak gösteri, Türkiye deki en çılgın bisiklet etkinliği olacak.
Daha önce de gerçekleştirilen ve büyük beğeni gören Machine&Trucks, yeniden çocuklara sunulacak. İnşaat atölyesinde önce inşaatın yapımındaki detayları öğrenen çocuklar, sonra da kumandalı iş makinaları ve kamyonları parkur üzerinde kullanarak eğlenceli vakit geçirecekler.
Zengin 23 Nisan programı içerisinde yer alacak bale gösterisi ise küçükler kadar büyüklere de görsel şölen yaşatacak. Dünya Dans Merkezi bale grupları tarafından hazırlanan özel gösteri, 23 Nisan’da saat 17.00’de zemin katta gerçekleşecek.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.