Siyaset
30.03.2009 - 01:01 | Son Güncelleme: 30.03.2009-1:02

Ankara'da, oy çaldığı iddia edilen vatandaşı CHP'liler linç etmek istedi

ANKARA'nın Çankaya ilçesine bağlı Dikmen semtinde, bir ilköğretim okulundan elektriklerin kesilmesiyle birlikte beraberinde 3 kişiyle birlikte çuvala doldurulan seçmen oylarını çalmaya kalkışan 3 kişi, CHP'liler tarafından yakalanarak linç edilmek istendi

Sitene Ekle

Ümit KOZAN/ANKARA, (DHA)

Öfkeli kalabalığın elinden 2 kişi kurtulurken, adı henüz belirlenemeyen 1 kişi, öfkeli CHP'lilerin elinde kaldı. Yumruk ve tekmelerle saldırıya uğrayan kişişyi polis ekipleri ellerinden zor kurtardı. Çıkan olay sonrası olay yerine takviye polis ekipleri getirilirken, karakola götürülmek istenen kişiye yine öfkeli kalabalık engel oldu. Bu sırada koridor kurarak aralarına aldıkları kişiyi polis aracına bindirmek isteyen topluluğun öfkeli sloganları sürmeye devam etti. Bu sırada zanlı korkudan yere düşerek baygınlık geçirdi. Yaklaşık 50 kişilik Çevik Kuvvet ekibi ise saldırıya uğrayan kişiyi alarak polis aracına bindirdi.

OY PUSULALARINI DEĞİŞTİRECEKLERDİ İDDİASI
Öfkeli kalabalık ise bu sırada polis aracına yumruk ve tekmelerle saldırdı. Polis ekipleri, aracına aldıkları kişiyi güçlükle olay yerinden kaçırıp, Dikmen Polis Karakolu'na götürdü.

Bu sırada öfkeleri dinmeyen yaklaşık 2 bin kişilik grup, ‘Gökçek gidecek, Karayalçın gelecek’, ‘Hırsız gidecek, Karayalçın gelecek’, ‘Dikmen Gökçek'e mezar olacak’ sloganları attı. Partililer, konutlar yerine oy pusulalarının sayıldığı okullardaki elektrik kesintisine anlam veremediklerini belirtirken, bunun nedeni ise oy pusulalarının değiştirilmek istenmesinden kaynaklandığını dile getirdiler.

BAYKAL'I TELEFONLA ARAYIP OLAYI İHBAR ETTİLER
Bu arada bir partili ise, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı telefonla arayarak Dikmen'deki okulların elektriklerinin kesildiğini, oy pusulalarının çalındığını bildirdi. Baykal'ın hemen ilgili bakanı arayıp, konuyla derhal ilgileneceğini belirtiğini belirten partili, kısa süre sonra elektriklerin yanmasının da kasıtlı elektrik kesintisi olduğunu belirtti. Bu partili, “Onlarca polis giyinimli kişiler, bu okuldan çıkarken montların aralarında oy pusulası olduğu halde çıktıklarını gördük. Bu kişilere polis demiyoruz. polis üniforması giymiş kişilerdi” dedi. Bir kadın partili de bugüne kadar buralarda elektrik kesildiğini hiç görmediğini belirterek, “Okulun karşısında oturuyorum, evimde hiç elektrik kesilmedi, ancak okulda kesilmesine anlam veremedik. Komşularımızdan ışıldak alarak okula getirdim” dedi.

Bir büfeci ise onlarca okulda elektrik kesintisi yaşanmasının ardından elinde bulunan yüzlerce mumun anında tükendiğini, bugüne kadar görülmemiş elektrik kesintilerini ilk kez seçim gecesi yaşanmasının da çok anlamlı olduğunu belirtti.

Öte yandan öfkeli kalabalığın devam ettiği olay yerine ambulans gönderilip, polis takviyesi yapıldı.

 


Etiketler:
Bilgi YarışmasıHellim hangi ülkenin yöresel peyniridir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    82. Oscar ödüllerinden "En İyi Orijinal Senaryo" ödülü hangi film tarafından kazanıldı?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX