Siyaset
11.01.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 11.01.2017-2:30

Ankara’da bir ay eylem yasaklandı

Ankara Valiliği, “Şiddet Hareketlerinde Alınacak Tedbirler”i düzenleyen Olağanüstü Hal Kanunu’nun (OHAL) 11. maddesi uyarınca il sınırları içinde yapılacak her tür eylemi 30 gün süre ile yasakladı.

Sitene Ekle
Ankara’da bir ay eylem yasaklandı
Valilik tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Valiliğimize ulaşan istihbari bilgilere göre, yasadışı terör örgütlerinin ilimizde eylem arayışı içinde oldukları ve bu amaçla hazırlık yaptıkları tespit edilmiştir.”
Valilik açıklamasına göre yasak kararı, “Şiddet Hareketlerinde Alınacak Tedbirler”i düzenleyen OHAL Kanunu’nun 11. maddesi uyarınca verildi. 11. maddenin “m” bendinde, “Kapalı ve açık yerlerde yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşlerini yasaklamak, ertelemek, izne bağlamak veya toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yapılacağı yer ve zamanı tayin, tespit ve tahsis etmek, izne bağladığı her türlü toplantıyı izletmek, gözetim altında tutmak veya gerekiyorsa dağıtmak” ifadeleri yer alıyor. Kanuna göre, olağanüstü halde görev ve yetki de il valisine veriliyor. ANKARA Milliyet

Etiketler:
Bilgi YarışmasıKıbrıs Barış Harekatı kaç yılında yapılmıştır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Belirtilen eserlerin hangisi şiir türünde değildir?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX