09.07.2015 15:13 | Son Güncelleme:

Ankara'da otopark protestosunda silahlı saldırı

Ulus'ta sokaklarda "tehditle" otoparkçılık yapıldığını iddia eden esnafın protestosu sırasında çıkan tartışmanın ardından bir kişi rastgele ateş etti. Olayda 21 yaşındaki esnaf hayatını kaybetti

Ankara Ulus'ta, sokaklarda "tehditle" otoparkçılık  yapıldığını öne süren esnafın eyleminde bir kişi gruba tabancayla ateş etti.  Olayda, 21 yaşındaki esnaf Sedat Karagöz hayatını kaybetti.

Ulus Rüzgarlı Caddesi'nde Büyükşehir'in yol üstü otoparkını protesto etmek isteyen esnaf yürüyüşe geçti.  Rüzgarlı ve çevre sokaklarda tehditle otoparkçılık  yapıldığını, yük bile indiremediklerini öne süren esnaf, İstanbul Caddesi'ni bir  süre trafiğe kapattı. Çevik kuvvetin gelmesiyle yolu açan grup, ara sokaklarda "ücretli  otopark" tabelalarını devirmeye başladı.

Rüzgarlı Caddesi'nde bir kişi ile grup arasında yaşanan tartışmada,  tabancasını çıkaran zanlının, rastgele ateş açması sonucu 21 yaşındaki esnaf  Sedat Karagöz yaralandı. 112 Acil Servis ekibinin müdahalesinin ardından  hastaneye kaldırılan Karagöz, hayatını kaybetti.

    Esnaf, polisten kaçmaya çalışan zanlıyı yakalayarak, linç etmek  istedi.  Linç edilmekten polisin yardımıyla kurtulan zanlı, bir iş yerine  sokuldu. Zanlı, burada da kendisine tepki gösteren esnafa eline geçen eşyaları  fırlatmaya çalıştı.

    Olayda bir kişi daha gözaltına alındı.  'Rüzgarlı’da mafya istemiyoruz’, diye slogan atan esnaf, yolu trafiğe kapatarak otopark kulübelerini ve levhalarını tahrip etti. Olayların ardından Rüzgarlı Sokak esnafı kepenk kapattı.

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0