Gündem
06.10.2017 - 21:10 | Son Güncelleme: 06.10.2017-21:17

Ankara'daki olaylı cenaze davasında 3 tahliye

Eski HDP Van Milletvekili Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesinde yaşanan olaylarla ilgili 19 sanığın "İnanç, düşünce ve  kanaat hürriyetinin kullanılmasını engellemek" ve "Toplantı ve Gösteri  Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet" suçlarından 9'ar yıla kadar hapis talebiyle  yargılanmasına başlandı.

Sitene Ekle

AA

Gölbaşı 2. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya 3'ü tutuklu 19 sanık  ve avukatları ile müşteki Aysel Tuğluk'un avukatları katıldı.

Sanıklar savunmalarında suçlamaları reddetti.

Tutuklu sanıklar Murat Alp, Cemil Özdemir ve Barış Şimşek'in de  arasında bulunduğu bazı sanıklar, cenazenin anne Hatun Tuğluk'a ait olduğunu  öğrendikten sonra dağıldıklarını ifade ettiler ve pişmanlıklarını dile  getirdiler.

Diğer sanıklar da savunmalarında suç işlemediklerini ileri sürdüler.

Tarafların avukatlarının beyanları alındıktan sonra mahkeme Kocaeli'de  tutuklu bulunan Aysel Tuğluk'un beyanının alınması için talimat yazılmasına karar  verdi.

Mahkeme, savunmaların alınması, delillerin çoğunluğunun toplanması ve  atılı suç için öngörülen ceza miktarını da dikkate alarak, tutuklu sanıkların  yurt dışına çıkış yasağıyla tahliyelerine karar verdi.

Duruşma ertelendi.


Bilgi Yarışması"Babam ve Oğlum" adlı sinema filminin yönetmeni kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Dünyamızın gaz katmanına, ne ad verilir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX