Gündem
25.09.2013 - 09:21 | Son Güncelleme: 25.09.2013-9:22

Anne acısına dayanamadı

Çanakkale'de kaybettiği annesinin cenazesi yıkanırken fenalaşan Muazzez Işıktaş kurtarılamadı. Beyin ölümü gerçekleşen talihsiz kadının organları 5 hasta için umut oldu

Sitene Ekle

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde, vefat eden annesinin cenazesi yıkanırken fenalaşan, 3 gün sonra da hayatını kaybeden kadının organları 5 kişiye umut oldu. Alınan bilgiye göre, felç nedeniyle 2 yıldır yatağa bağımlı yaşayan 85 yaşındaki Kadriye Kaşkavalcı vefat etti. Annesinin ölümüyle yıkılan Muazzez Işıktaş (63), cenaze yıkanırken fenalaştı.

BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ

Işıktaş, Çanakkale Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçirdiği belirlenen Işıktaş, yoğun bakım ünitesine alındı. Doktorların tüm müdahalelerine rağmen talihsiz kadının beyin ölümü gerçekleşti. Doktorların durumu bildirdiği Işıktaş'ın emekli astsubay olan eşi Mehmet Işıktaş (66), oğlu Serhad Işıktaş (41) ve kızı Esra Yılmaz (39), organlarının bağışlanmasına karar verdi.

ÜZÜNTÜMÜZ AZALDI

Bunun üzerine Türkiye Organ Nakli Koordinatörlüğü ile irtibata geçildi. Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi uzmanı Dr. Halit Ziya Dündar, Üroloji Uzmanı Dr. Onur Kaygısız'ın da aralarında bulunduğu 6 kişilik bir ekip Çanakkale'ye yönlendirildi. 5.5 saat süren ameliyatla Işıktaş'ın böbrekleri, karaciğeri ve korneaları alındı. Işıktaş'ın alınan organları uygun hastalara nakledilmek üzere karayoluyla Bursa'ya gönderildi. Serhad Işıktaş, annelerinin organlarının 5 hasta için umut olması nedeniyle üzüntülerinin biraz olsun azaldığını söyledi.

 


Hayalindeki tatil için Butik Oteller’de yerin hazır!


Etiketler: anne, cenaze
Bilgi Yarışması82. Oscar ödül töreninde "En İyi Yönetmen" kim almıştır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.