Gündem
09.07.2012 - 17:01 | Son Güncelleme: 09.07.2012-18:00

Antalya deprem ile sallandı

Antalya'da deprem. Akdeniz'de Antalya ve çevresinde hissedilen deprem meydana geldi

Sitene Ekle

Antalya deprem ile sallandı

Antalya açıklarında Akdeniz'de bugün saat 16.54'de Richter ölçeğine göre 6.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Antalya kent merkeziyle Kumluca ve Korkuteli ilçelerinde hissedildi.

MUĞLA VALİSİNDEN AÇIKLAMA

Muğla Valisi Fatih Şahin, Akdeniz açıklarında 6 büyüklüğündeki depremle ilgili olarak, ”Depremde can veya mal kaybı söz konusu değil” dedi.

Vali Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saat 16.55’de Akdeniz’de Rodos açıklarında 6 büyüklüğünde meydana gelen depremin Muğla ve ilçelerinde hissedildiğini belirtti.

Şahin, ”Depremde mal veya can kaybı söz konusu değil. Can veya mal kaybının olmaması sevindirici” diye konuştu.

Bu arada, Muğla ve ilçelerinde de hissedilen depremde vatandaşların panik yaşamadıkları gözlendi.

AFAD'DAN AÇIKLAMA AFAD ( Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ), bugün saat 16:54'de Akdeniz Doğu Baseni merkezinde meydana gelen depremle ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada depremin Antalya, Muğla ve yakın çevresinde hissedildiği belirtilirken, herhangi bir can ve mal kaybına yol açmadığı vurgulandı.

Açıklamada; tektonik olarak oldukça aktif olan bu bölgede meydana gelen depremlerin, Helenik Kıbrıs yayı olarak adlandırılan fay sistemi ile ilişkili olduğu belirtildi.

HELENİK-KIBRIS YAYI Helenik-Kıbrıs yayı Türkiye'nin güney kıyısı yakınlarında, Girit adasının güneyinden geçerek kuzeydoğu yönünde Rodos adasının güneyinden Fethiye körfezine doğru uzanıyor. Helenik yayı Akdeniz'deki tektonik aktivitenin en yoğun olduğu bölgedir.


 

 

 

 


Her 6 dk da 1 hırsızlık yaşanıyor. Önlem Alın!


Bilgi YarışmasıOsmanlı Devleti'nde devlet adamı yetiştiren okulun adı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Korkma Kalbim" şarkısını verilen sanatçı çiftlerinden hangisi söylemiştir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX