Antalya

Yerel Haber
11 Eylül 2019 - 15:02

Antalyalı Atlet Madalyayla Döndü

Antalyalı atlet madalyayla döndü

 

ANTALYA, (DHA) - TÜRKİYE Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından düzenlenen postacı yürüyüşünde (Taf yürüyüş challenge) Antalyalı atlet Nuray Eylül Şimşek (17), Türkiye 3'üncüsü oldu.

Eskişehir'de düzenlenen 'Taf Postacı Yürüyüşünde', büyük kadınlar 10 kilometrede Antalya'dan katılan Nuray Eylül Şimşek üçüncü oldu. Antalya Metin Çiviler Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi olan Nuray Eylül Şimşek, yarışmaya Ankara PTT Spor Kulübü adına katıldı. Daha önce Isparta'da yapılan yarışlarda da Akdeniz Bölge Şampiyonluğunu kazanan milli sporcu Nuray Eylül Şimşek'in antrenörlüğünü ise yine yürüyüş branşında yarışmalara katılan eski olimpiyat sporcusu Yeliz Ay Yıldız yapıyor. 5 yıl önce yürüyüş sporuna başladığını belirten Şimşek, günde 2,5 saat antrenman yaparak yarışmalara hazırlandığını söyledi.

İdmanlarını Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Tesislerinde sürdüren Nuray Eylül Şimşek, hedefinde, önce Türkiye sonra Avrupa şampiyonluğu olduğunu kaydetti.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.