Ege

11.07.2018 - 23:23 | Son Güncelleme: 11.07.2018-23:24

Antik havuz, şifa arayanların gözdesi

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale’de, yerli ve yabancı turistler, sıcak havaya rağmen 2 bin 500 yıllık antik termal havuzda şifa arıyor.

Sitene Ekle

AA

Kentteki tarihi Hierapolis Antik Kenti’nde bulunan, yaz kış yurt içi ve dışından ziyaretçilerine sağlık hizmeti sunan antik termal havuz, sezonun en yoğun günlerini yaşıyor. Hierapolis’deki antik havuz, dört mevsim değişmeyen 36 derecelik suyuyla yazın farklı bir deneyim sunuyor. Antik havuza yaz sezonunda günlük ortalama 2 bin 500 kişi giriş yapıyor. Kışın ise bu rakam 400 civarına düşüyor. 

Hastalıklara iyi geliyor

Kentin kaplıcalarıyla ünlü bir diğer bölgesi Karahayıt’taki termal tesisler ise özellikle yaz döneminde yerli ve yabancı turistlerin şifa bulmak için tercihleri arasında yerini alıyor. Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, antik havuz suyunun, kalp damar hastalıkları, romatizma, deri, felç ve sinir hastalıklarına iyi ğeldiğini söyledi.


İstanbul, Osmanlı İmparatorluğunun kaçıncı başkentidir?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX