MutfakRSS
02.11.2012 - 16:28 | Son Güncelleme: 01.04.2013-17:38

Antrikot eti nasıl pişirilir?

Dana etinin en güzel kısımlarından elde edilen etlerden olan antrikot nasıl seçilir, nasıl pişirilir?

Sitene Ekle
Antrikot eti nasıl pişirilir?

İyi bir antrikot hafif yağlı ve yumuşak olmalıdır. Aldığınız antrikotun ince yağ damarları bulunmalıdır. Bu yağ parçaları et pişirilirken erir ve etin yumuşak olmasını sağlar.

Eti kasabınıza parmak kalınlığında kestirmenizi öneririz . Bu kalınlıkta kesilen etler kasaplar tarafından dövülmektedir. Ancak lezzetli bir et istiyorsanız antrikotu dövdürmeyin.

Antrikot etini hafif yağlı ve kızgın tavada, arada boşluklar bırakarak pişirmek gerekir. Aksi takdirde suyunu bırakan etler kızartmadan haşlamaya dönebilir.

Et mühürlemek en büyük püf noktalarından biridir. Çok kızgın tavaya attığınız etinizin 1 dk süreyle olmak üzere her iki tarafına da çevirin. Bu sayede etin suyu içerisinde kalacak ve yumuşaklığını kaybetmeyecektir.

Antrikot etini pişirirken asla çatal veya bıçak batırmayın. Aksi takdirde mühürleme işleminin hiçbir esprisi kalmayacaktır. Bu deliklerden çıkan su, etin sertleşmesine neden olur.


Enfes tarifler ve pratik bilgiler için Milliyet Mutfak Facebook sayfamızı ziyaret edin!

Yorum Yazın
Gönder
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX