GündemRSS
18.05.2013 - 12:55 | Son Güncelleme: 18.05.2013-13:37

AÖF 2013 Sınav Sonuçları TIKLA ÖĞREN (TC Kimlik No)

4-5 Mayıs Açıköğretim Fakültesi (AÖF) vize sınav sonuçları belli oldu. AÖF sınav sonuçları açıklandı. Öğrenciler TC kimlik numarası ile AÖF sonuçlarını öğrenebiliyor. İşte AÖF'le ilgili tüm detaylara sitemizden ulaşabilirsiniz. AÖF tüm detayları...

Sitene Ekle
AÖF 2013 Sınav Sonuçları TIKLA ÖĞREN (TC Kimlik No)

 

Herkesin merakla beklediği 4-5 Mayıs (Cumartesi-Pazar) tarihlerinde yapılan Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bahar dönemi vize sınav sonuçları açıklandı. AÖF sınav sonuçları belli oldu. AÖF bahar dönemi vize sınav sonuçları açıklandı.
 
Dersleri kitle iletişim araçları (internet, radyo, televizyon) ile ve çeşitli şehirlerdeki akademik danışmanlık merkezleri tarafından verilen, sınavları yılda 2 kez (vize ve final) yapılan, Anadolu Üniversitesi'nin başlattığı bir uzaktan eğitim projesidir. AÖF diplomalarının örgün eğitimle alınan diğer üniversite diplomalarından hiçbir hak eksiği yoktur. AÖF ders kitapları çok düzenli ve kolay anlaşılabilir bir dille yazılmıştır.
 
Binlerce kişi üniversite okumak için dışarıdan AÖF okuyorlar. 2012-2013 yılı AÖF Bahar Dönemi Vize Sınavına binlerce öğrenci giriş yaptı. Sınav sonrası internette en çok aranan kelime olarak AÖF sınav sonuçlarının açıklanma tarihi arandı. En çok aranan kelime olan AÖF Bahar Dönemi Vize Sınav Sonuçları Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı.
 
 
 
AÖF Ders Geçme İle İlgili Bilinmesi Gereken Bazı Kurallar (Yönetmenlikler)
 
AÖF Not Ortalaması Sayfası
 
Dönem notu ve genel not ortalaması AÖF tarafından yayınlandı. Bun göre dersten geçtiğini ya da kaldığını merak eden öğrenciler bu tablodan yararlanarak sonuçlarını öğrenebilirler.
 
Öğrenciler bu sonuçlara bakarak, CD, DC, DD notu aldıkları derslerinden geçip geçmediklerini öğrenebilecekler. 
 
Mezun olabilmek için öğrencinin Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması gerekiyor...
 
 
AÖF'TE KULLANILAN KISALTMA VE TERİMLER
 
1.AA ile CC arası "Geçer" notudur.
 
2.CD ile DD arası "Koşullu Geçer" notudur;
   Genel Not Ortalaması 2,00 ve üzerinde ise bu derslerden geçer, altında ise akademik yetersizlik uyarısına göre işlem yapılır.
 
3.FF, YZ, DZ "Kalır" notudur. Bu dersler tekrar alınmak zorundadır.
 
4.Mezun olabilmek için öğrencinin Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması ve DZ,YZ ve FF notu olmaması gerekir.
 
5.Durum sütunundaki ifadeler Genel Not Ortalaması baz alınarak gösterilmiştir.
 
 
AÖF'TE BÜTÜNLEME KALKTI
 
AÖF'te ilk dönemlerde uygulanan bütünleme sınav hakkı bu yıl uygulamadan kaldırıldı. AÖF öğrencilerin tepkilerine rağmen bu uygulamadan geri adım atılmadı. 
 
 
 
 
 
 
 

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Alfabemizin 25. harfi hangisidir?
A
P
B
L
C
U
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.