11.07.2018 09:51 | Son Güncelleme:

AÖF üç ders sınavı ne zaman? 2018 AÖF sınav giriş yerleri belli oldu

Açık Öğretim Fakültesi üç ders sınavı ne zaman yapılacak? AÖF öğrencilerinin üç ders sınavı için giriş yerleri ise açıklandı. İşte 2018 Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerini yakından ilgilendiren detaylar...

AÖF üç ders sınavı için adayların meraklı bekleyişi sürüyor. Final sınavlarının ardından başarısız olunan sınavları tekrar düzeltme imkanının yanında mezuniyet durumunda olan öğrencilere de büyük kolaylık sağlayan AÖF üç ders sınavı için artık çok kısa bir süre kaldı. Peki AÖF üç ders sınavları ne zaman yapılacak?

AÖF ÜÇ DERS SINAVI NE ZAMAN?

Açık Öğretim Fakültesi üç ders sınav tarihi 21 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 15:00’de, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa’da gerçekleştirilecektir.

ÜÇ DERS SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye’de üç ders sınavının yapılacağı illerde ve KKTC/Lefkoşa büroları 21 Temmuz 2018 Cumartesi günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında açık olacaktır. 

AÖF ÜÇ DERS SINAV YERLERİ BELLİ OLDU

Öğrencilerimiz üç ders sınavına gireceği sınav ilini, 20-21-22 Haziran 2018 tarihlerinde T.C. kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 0850 200 46 10 nolu Açıköğretim Etkileşim Merkezini arayarak değiştirebilirler. Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.

*Büro otomasyonunda ve öğrenci sayfasında üç ders sınavı ile ilgili “Üç Ders Sınavı” arayüzü 20-21-22 Haziran 2018 tarihlerinde açılacaktır. Öğrencilerin sınava girecekleri sınav merkezleri görülmekte olup sınav merkezi değişikliği isteyen öğrencilerin değişiklikleri bu sayfadan yapılabilecektir. Bu linke sadece üç ders sınav hakkı olan öğrenciler yüklenmiştir. Sınav hakkı olmayan öğrenciler için bu link, uyarı vermektedir. Bu linkten yapılacak sınav merkezi değişiklikleri sadece üç ders sınavı için geçerli olacaktır. Ayrıca, büro otomasyonu “Bilgi Değişikliği” linkinden yapılan sınav merkezi değişiklikleri, üç ders sınavı sınav merkezini etkilemeyecektir.

SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN ALINACAK?

AÖF üç ders sınavı için sınav giriş belgeleri 16 Temmuz 2018 tarihinden itibaren http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından ve AÖF bürolarından verilecektir.

Her ne sebeple olursa olsun “Üç Ders Sınavı”na katılmayan veya katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 2Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy2