Gündem
19.04.2017 - 11:41 | Son Güncelleme: 20.04.2017-14:43

AÖL 2. dönem sonu sınavları açıklandı! (AÖL sonuç sorgulama)

AÖL 2. dönem sınav sonuçları için meraklı bekleyiş sona erdi. Binlerce öğrenci tarafından merak içinde beklenen AÖL 2. dönem sınav sonuçları dün resmi site üzerinden adaylara duyuruldu. AÖL sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar http://aolweb.aol.meb.gov.tr adresinden sorgulama yapabiliyor.

Sitene Ekle

AÖL sınav sonuçları biraz önce açıklandı.AÖL sınav sonuçlarını öğrenci numaraları ve şifreleriyle kolayca öğrenebilecek. 

meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx" target="_blank">AÖL SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL 3. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAKTIR?

AÖL sınavları her yıl 3 dönem olarak yapılmaktadır. 2017 yılı içinde 3. Dönem sınavları da bu sene yapılacak olan son AÖL sınavlarıdır. Yayınlanmış olan sınav takvimine göre AÖL sınavları 1 Temmuz ve 2 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacaktır.

AÖL GEÇME NOTU KAÇTIR?

AÖL 2. Dönem sınavlarından geçebilmek ve başarılı olabilmek için yeterli olan puan daha önceden 45 idi ancak yapılan son değişiklikler çerçevesinde adayların sınavlardan en az 50 puan almış olması gereklidir.

AÖL SINAV SONUÇLARI İÇİN NASIL İTİRAZ YAPILIR?

AÖL sınav sonuçları, MEB tarafından ilan edildikten sonra adayların sınav sonuçları için itiraz edebilme hakları vardır. İtiraz işlemleri, sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih itibari ile 5 iş günü içerisinde yapılabilecektir. Sınav için itiraz işlemi yapacak olan adayların, 20 TL ücreti belirlenen banka şubelerinden bir tanesine yatırmaları gereklidir. Ücret Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün Döner Sermaye İşletmesi banka hesaplarından birisine yatırılacaktır. İtiraz ücretlerinin yatırılması için belirlenen bankalar ise şunlardır;

T.C. Ziraat Bankası’nın Ankara/ Beşevler şubesi ve Türkiye Halk Bankası’nın Ankara/ Küçükesat şubesi ile Türkiye Vakıflar Bankası’nın Ankara/ Merkez şubesidir.
 


Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Ülkemizin yönetim biçimi nedir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX