Apple elektrikli otomobil üretecek mi?

Zaman zaman otomotiv sektörüne de el atacağı haberleri çıkan ABD'li teknoloji devi Apple'ın, Tesla'da çalışan eski personelini tekrar işe alması, elektrikli otomobil projesini yakın zamanda hayata geçireceği şeklinde yorumlandı.

Apple elektrikli otomobil üretecek mi?

Elon Musk, elektrikli otomobil markası Tesla ile tüm dünyayı büyülüyor. Fakat bu pembe rüya yakında sona erebilir. 

ABD'li teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde Tesla'da görev yapan eski bir çalışanını tekrar işe aldı. Şirket bu adımı için ne planladığı hakkında henüz bilgi vermese de, birçok kişi bu transferi elektrikli otomobil projesi olarak yorumladı.

 

 

'Project Titan' adı verildiği öne sürülen otomobil projesi için yıllardır bazı söylentiler kulaktan kulağa yayılıyordu. Bu söylentilere kimi zaman şirketin otomobil üreteceği, kimi zaman da diğer otomobil üreticilerinin kullanabileceği bilgisayar yapacağı şeklindeydi.

Eskiden Apple'da Mac mühendisliği başkan yardımcılığı görevini üstlenen, daha sonra Tesla'ya transfer olan ve şimdilerde yine Apple için çalışmaya başlayan Doug Field, şirketin donanım mühendisi Bob Mansfield ile beraber çalışacak.

Birçok teknoloji uzmanı, şirketin attığı bu adımın yıllardır fısıltı olarak söylenen elektrikli otomobil projesi Project Titan'ın hayata geçirileceği yönünde bir adım olduğunu düüşünüyor.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak