Teknoloji
10.03.2014 - 07:53 | Son Güncelleme: 17.03.2014-13:58

Apple'ın Fendi Samsung'u Yendi

Uzun zamandır Samsung ve Apple tarafında süren patent davası nihayet son buldu! Geçtiğimiz hafta yeni nesil akıllı modellerini tanıtan Samsung, tazminat ödeyecek!

Sitene Ekle

Güney Koreli teknoloji devi Samsung ve Amerika merkezli teknoloji devi Apple’ın arasında esen soğuk rüzgarlar geçtiğimiz aylarda mahkeme koridorlarına taşınmıştı. Dev ikili arasında sıkça yaşanan patent davalarının en büyüğü sonuçlandı.

Geçtiğimiz günlerde Apple ve Samsung yöneticilerinin toplantı masasına oturduğunu fakat son anda yine bir anlaşmazlık çıktığını sizlerle paylaşmıştıkApple’a ait en geniş çaplı patenti ihmal ettiği öne sürülen Samsung’u büyük bir deme daha bekliyor. 2012 yılında 1 Milyar dolar tazminat ödemesi gerektiğine karar kılınmasından sonra, internette Samsung’un Apple’a ödemeyi kamyonlarca bozuk parayla da ödeyebileceği söylentileri yükselmişti.

İki dev şirket tarafından da merakla beklenen 2 yıllık dava sonuçlandı. 1 Milyar 50 Milyon Dolarlık tazminat cezasını 928.8 Milyon Dolara çeken hakim, Apple’ın belirlediği ülkelerde Samsung ürünlerinin satılamayacağı maddesini de tazminat şartnamesinden çıkardı. Apple, ödemeyi teslim alırken Samsung’un Galaxy S3 ve S4 modellerinde, yine iPhone’a ait bir patenti ihlal ettiği gerekçesiyle yeniden dava açtı.

Haberin galerisi için burayı tıklayın.


Dünyanın en ünlü şirketlerinde çalışma imkanı için tıklayın!


Yorum Yazın
Gönder
"Bir elinde cımbız, bir elinde ayna/ Umurunda mı dünya" diyen şairimiz kimdir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX