GündemRSS
11.09.2013 - 13:22 | Son Güncelleme: 11.09.2013-13:22

Apple iPhone '' İOS 7 '' Sürümü Nasıl İndirilir - Yüklenir ( İphone 5S- İphone 5C)

Apple akıllı telefonları Iphone 5s ve Iphone 5c'yi tanıttı. Apple akıllı telefonları içi İOS7 işletim sistemiyle tanıtım yaptı. İOS7 nasıl yüklenir? IOS7 indir, İOS7 nasıl indirilir?

Sitene Ekle
Apple iPhone '' İOS 7 '' Sürümü Nasıl İndirilir - Yüklenir ( İphone 5S- İphone 5C)
İOS 7  Sürümü 
Akıllı telefonlar arasındaki yerini almaya hazırlanan iPhone 5C, resmi tanıtımına saatler kala yine bir sızıntı video ile kullanıcısının karşısına çıktı. Apple tarafından “C”’nin henüz Color mu yoksa Cheap mi olduğu açıklanmayan merakla beklenilen model, iOS 7 işletim sistemiyle görüntülendi.
 
15 saniyelik bir kullanımın yer aldığı iPhone 5C’nin videosu, büyük oranda iyileştirmelere ve değişikliklere gidilen iOS 7’nin aktif olarak kullanıldığı hakkında kesinlik bildiriyor. Kilit ekranının ve internet tarayıcısının kısaca tanıtıldığı video’nun daha ayrıntılı bir hali için yalnızca birkaç saat daha beklememiz yeterli olacak.
 
Geliştirici hesabı açın
 
Apple, ön-yayın sürümlerini sadece geliştiricilere sunduğundan, iOS 7'ye yasal bir şekilde ulaşabilmek için bir geliştirici hesabına ihtiyacınız var. Android SDK’nın aksine iPhone geliştirici araçları için 99 dolar ödemeniz gerekiyor. App Store ve Newsstand’ın geliştiricilere özel tarafına erişebilmek için yılda 99 dolar ödemeniz gerekiyor. Ancak bir geliştirici, 100 cihaza kadar iOS 7'ye erişim hakkı sunabiliyor.
 
Geliştirici arkadaşınızı ikna edin
 
Her geliştirici, 100 cihaza kadar iOS 7'yi deneme şansı sağlayabiliyor. Yani iPhone uygulamaları geliştiren bir arkadaşınız varsa, kendisinden  iOS 7 beta’ya erişmeyi isteyebilirsiniz.
 
iOS 7'yi  Nasıl Yükleyebilirim?
IPSW dosyasını edinmeniz gerekiyor. Bu dosyaları Apple’dan resmi olarak indirebiliyor veya Torrent’ten bulabiliyorsunuz. Ancak bu dosyaları torrent gibi kaynaklardan indirmenizi asla tavsiye etmiyoruz.
 
IPSW dosyasını indirdikten sonra iPhone’unuzu iTunes’a bağlamanız, bir yerel yedek oluşturmanız gerekiyor. Ardından Windows’ta Check for Updates veya Update üzerine Shift tuşunda tutarak tıklamanız (Mac’te Option tuşunda basılı tutarak) gerekiyor. Bunun ardından bir gezgin (veya Finder) penceresi açılacak. .IPSW dosyanızı seçip, seçiminizi onaylamanız gerekiyor. iTunes yeni firmware’i yükleyecek ve bunun ardından yerel yedeğinizi veya iCloud yedeğinizi geri yükleyebileceksiniz.
 
 
Not: Bu yöntemin ne kadar süre çalışmaya devam edeceği belli değil. iOS beta’ları zaman içinde güncellendiğinden gelecekte Apple’ın bu yöntemi engellemesi mümkün.
 
iOS 6'ya Nasıl Geri Dönebilirim?
iOS 6'ya geri dönmek için önce cihazınız için IPSW dosyasını indirmeniz gerekiyor. Mac veya PC’nizde cihazınızı iTunes ile bağladıktan sonra Giriş ve Güç düğmesini aynı anda 10 saniye basılı tutmanız, ardından Güç düğmesini bırakmanız ve iTunes’un cihazınızı algılamasını beklemeniz gerekiyor. iTunes, iPhone’un kurtarma moduna geçtiğini algıladığında iPhone’unuzun ekranı siyaha dönecek.
 
Cihazınız bağlı durumdayken Restore iPhone seçeneğinin üzerine Shift’te basılı tutarak tıklayın (Mac’te Option’da basılı tutarak). Bir pencere açılacak, indirdiğiniz iOS 6 IPSW dosyasını seçin ve seçiminizi onaylayın. iTunes cihazınızı iOS 6'ya geri yüklemeyi deneyecek. Bu işlemin ardından yerel yedeğinizi veya iCloud yedeklerinizi geri alabilirsiniz.

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
MİLLİYET.TV
    En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.