Apple nedir?

iPhone, iPad, Mac gibi birçok ürünün üreticisi olan Apple şirketi hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Apple nedir?

Apple nedir?

Apple nedir?

iPhone, iPad, Mac gibi birçok ürünün üreticisi olan Apple şirketi hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Apple nedir?

Steve Jobs’un kurup bir dünya firması haline getirdiği Apple’a gündelik hayatta birçok defa denk gelebiliyoruz.

 

 

Apple nedir?

Apple Inc. ya da eski adıyla Apple Computer, Inc., merkezi Cupertino'da [5] bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirkettir.

Apple ürünleri üretiyor?

En bilinen donanım ürünleri Mac serisi bilgisayarlar, iPod müzik çalar, iPhone akıllı telefon, iPad tablet bilgisayar ve Apple Watch adlı akıllı saattir. Yazılımları arasında ise OS X ve iOS işletim sistemleri, iTunes medya tarayıcısı, Safari internet tarayıcısı ile iLife ve iWork paketleri yer almaktadır.

 

 

Apple logosunun anlamı

Steve Jobs'a göre; Apple ismi "fun, spirited and not intimidating" düşüncesi altında ortaya atılmıştır. Meyve diyetinde olan Steve Jobs çiftliğinden geri dönerken bu fikri benimsemiştir.

İlk logo Isaac Newton'un elma ağacının altında oturmasını imgeleyerek Ron Wayne tarafından tasarlanmıştır. İlerleyen süreçte Rob Janoff tarafından düzenlenip yeni logo üzerinden bir parça alınmış ve gökkuşağı renkleriyle kaplanmış elma olarak sergilenmiştir. Rob Janoff hazırlamış olduğu logoyu tek renge kavuşturarak Jobs'a sundu. Logo kirazla karıştırılmaması için ısırık imgesi kullanılmaya devam edildi. Logo halen son haliyle kullanılmaktadır.

Bu makaleye ifade bırak