Kayseri

Yerel Haber
04 Ekim 2017 - 19:39

Arakan İçin 185 Bin Lira Bağış Yapıldı

KAYSERİ (AA) - Kayseri Şeker Fabrikası, Türkiye Diyanet Vakfı'na (TDV) Arakan için 185 bin lira bağış yaptı.

Kayseri İl Müftülüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu üyeleri, çalışanlar ve çiftçiler adına, Arakan'da zulüm gören Müslümanlara ulaştırılmak üzere topladıkları 185 bin liralık yardım çekini, aynı zamanda Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şube Başkanı olan İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven'e teslim etti.

Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ise, Kayseri Şeker Fabrikası olarak yakın ve uzak coğrafyadaki mazlumlara Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın da katkısıyla ellerinden gelen yardımı yapmaya çalıştıklarını kaydetti.

Ziyarette konuşan İl Müftüsü Güven de, daha önce camilerde ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla toplanan yardımların bir milyon liranın üzerinde olduğunu vurguladı.

Bu arada, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı'nın, her ay belli oranda Suriye ve Arakan gibi yardıma muhtaç yerlere yardım elini uzatmasından dolayı Kayseri İl Müftülüğünü tebrik ettiği bildirildi.

KayseriYerel Seçim Sonuçları

Kayseri Hava Durumu

16°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.