Pazar

03.12.2017 - 01:30

Aramıza hoşgeldin prenses!

Sitene Ekle
İnsallık Halleri  |  Şebnem Burcuoğlu sebnem.burcuoglu@milliyet.com.tr Tüm Yazıları »

Prens Harry nişanlandı. Peki nişanlısı Meghan Markle kimdir; ne yer,  ne içer? Hazırsanız başlıyoruz

Minik burunlu, zarif, güzeller güzeli Meghan Markle, Prens Harry ile el ele dünya basınını selamladı. Hayırlı olsun ve saray yolcusu kalmasın lütfen! “Ben özgürlüğüme düşkünüm, piremses olup da kendimi saraylara hapsedemem” diyenlerden değilim. Güle oynaya o tacı kafama takardım da her şey olabilmenin mümkün olduğu dünyamızda bir tek prenseslik öyle kolay değil. Efendim gözümüz aydın, Prens Harry nişanlandı. Peki nişanlısı Meghan Markle kimdir; ne yer, ne içer bu tarz detaylara göz atacağız bugün. Hazırsanız başlıyoruz.

Aktris olmak isteyen kız

Severek izlediğimiz “Suits” isimli televizyon dizisinden aşinayız Meghan’a. Northwestern Üniversitesi’nde tiyatro ve uluslararası ilişkiler okumuş. Üniversite biter bitmez de Arjantin’deki Amerikan elçiliğinde bir süre çalışmış. “Tiyatro yapabilmek için deliriyordum. Oyunculuk yapmak istediğimi biliyordum fakat ‘Aktris olmak isteyen Los Angeles’lı kız’ klişesinden uzak durmak amacıyla başka bir bölüm daha okudum” demiş bir röportajında. 2014 yılında yeme-içme konusunda açtığı The Tig isimli lifestyle blog’unu ise geçtiğimiz nisan ayında tatlı bir vedayla kapatmış. Sarayda işler ciddileşince o tarafa kanalize olmak istedi zahir.

Prens Harry otuz üç, Meghan da otuz altı yaşında. 4 Ağustos 1981 doğumlu. Aslan
burcu. Annesi Afro-Amerikan. Babası film setlerinde ışık direktörü olduğundan bu ışıltılı dünyaya yabancılık çekmemiş. İlk evliliğini Traver Engelson isimli bir yapımcıyla gerçekleştirmiş ve üç yıl önce boşanmışlar. En sevdiği şehirler Barselona ve Hong Kong. Hatta Hong Kong’da güle oynaya yaşayabileceğini söylemiş ama kısmette Kensington Sarayı varmış. Mektup yazan erkekleri çok romantik buluyormuş. Ne tesadüf, ben de!

Serbest gezen saray tavuğu

Gökyüzünde havai fişekler uçsun, üzerimize yıldız tozları yağsın klişesinden uzak bir şekilde, mutfakta tavuk pişirirlerken evlilik teklifi almış Meghan. Evet, bildiğimiz serbest gezen tavuk! Diğer tavuklardan farkı, Kensington Sarayı’ndaki Nottingham Cottage’da pişmesi. Çiftimiz tavuk pişirirken (bu kısmı çok inandırıcı gelmedi de neyse) Prens Harry çökmüş dizlerinin üzerine, çıkarmış cebinden kendi tasarladığı ve fiyatının iki yüz altmış bin lira olduğu tahmin edilen yüzüğü ve evlenme teklifi etmiş Meghan’a. Kızımız teklifin bitmesini beklemeden “Eveeeet!” demiş.

Çocuk ne zaman?

Çiftimiz sarayın bahçesinde basının karşısına geçtiğinde Aquazurra marka stilettoları, Line the Label marka kabanı ve Parosh marka yeşil, diz üstü elbisesiyle çok zarifti müstakbel prenses. Peki basın onca soru arasından çiftimize sora sora ne sordu: “Çocuk düşünüyor musunuz?” Bu sorunun sadece bize özel olduğunu düşünüyordum, değilmiş meğerse. Prens Harry “Her şey sırayla” dedi ve ekledi, “Kraliyet ailesine katılmak hiç kimse için kolay değildir.” Konunun bu kısmına hepimiz aşinayız zaten. Umarız ki kraliçe yeni gelini sever.

Önümüzdeki yıl dünya evine girecek bu güzel çiftin düğünü şimdiden heyecanla bekleniyor. Peri masalının modern versiyonu... Dilerim ki masallardaki kadar mutlu olurlar.

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.