20.06.2013 14:56 | Son Güncelleme:

Arınç'tan istifa iddiasına açıklama

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Bakanlar Kurulu’nu terk ettiği, bakanlık görevinden ve partisinden istifa ettiği, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün devreye girerek istifadan geri döndürüldüğüne” ilişkin iddiaların tamamen asılsız olduğunu bildirerek, “Başbakanımızı ‘yalnızlaştırmayı’ ve ‘kötü’ göstermeyi, partimizi parçalamayı amaçlayan bu kirli senaryonun hiçbir tesiri ve anlamı olmadığını altını çizerek belirtmeliyim” açıklamasında bulundu.

Başbakan Yardımcısı Arınç, “Arınç’ı istifadan Gül döndürdü” şeklindeki haberlere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Haberin asılsız olduğunu ifade eden Arınç, “Üzülerek belirteyim ki iyi niyet ürünü de değildir” dedi. Arınç, habere konu olan Bakanlar Kurulu toplantısında, birçok meselenin yanı sıra Gezi Parkı olaylarının da konuşulduğunu ve her türlü alternatif çözüm önerilerinin müzakere edildiğini ve alınan kararların da toplantı sonunda kendisi tarafından kamuoyuna açıklandığını anımsattı.

Arınç, “Bakanlar Kurulu’nu terk ettiğim, hem bakanlıktan, hem partiden istifa ettiğim, bakan arkadaşlarımın beni ikna etmeye çalıştığı ve sonunda Cumhurbaşkanımızın devreye girerek istifadan geri döndürdüğü iddiası tamamen asılsızdır” diyen Arınç, şunları kaydetti:

“Ayrıca bu haber, Gezi Parkı olayları süresince basının bir bölümünde ısrarla gündemde tutulan bir senaryonun da devamıdır.

Bu senaryo; Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve benim aramda görüş, üslup ve yaklaşım farklılıklarının olduğunu uydurarak bir fitne çıkarmayı amaçlamaktadır. Başbakanımızı ‘yalnızlaştırmayı’ ve ‘kötü’ göstermeyi, partimizi parçalamayı amaçlayan bu kirli senaryonun hiçbir tesiri ve anlamı olmadığını altını çizerek belirtmeliyim.”

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetin büyük bir uyum ve fedakarlık içinde ülke için, millet için çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Başbakan Yardımcısı Arınç, “Büyük Türkiye hayalimizin önüne geçmek için karşı karşıya kaldığımız tüm oyunları, senaryoları ve düzenleri milletimizin desteği ve Allah’ın yardımıyla tek tek aşıyoruz ve aşmaya devam edeceğiz. Kimsenin bizim kardeşliğimizi, iç huzurumuzu, birlikteliğimizi bozmaya gücü yetmeyecektir” ifadelerini kullandı.

-AÇIKLAMAYA KONU HABER-

Bugün bir gazetede yer alan haberde Bülent Arınç ile Başbakan Erdoğan arasında Gezi olaylarıyla ilgili geçen haftaki Bakanlar Kurulu’nda tartıştığı, Arınç’ın “istifa ediyorum” diyerek toplantıyı terk ettiği ve Cumhurbaşkanı Gül’ün araya girmesiyle ikna edildiği öne sürüldü.

EGEMEN BAĞIŞ'TAN AÇIKLAMA GELDİ

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0