07.09.2010 11:35 | Son Güncelleme:
Doğan ÇİZMECİ/TURGUTLU (Manisa), (DHA)

Arınç: Teröristle pazarlık yapacak namussuz, şerefsiz değiliz

DEVLET Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, terör örgütüyle pazarlık yaptıkları iddialarına sert tepki gösterdi. Arınç, “Bizim hayatımız çok şükür dünüyle bugünüyle, her şeyiyle ortadadır. Attığımız her adımın söylediğimiz her sözün, yaptığımız her işin hesabını verdik. Biz teröristle, örgütle pazarlık yapacak namussuz, şerefsizlerden değiliz” dedi. Rahibe kıyafetli afiş kriziyle ilgili olarak da Arınç, “Sen benim başını örten hanım kardeşime rahibe kıyafetli diyerek tecavüz edemezsin, alay edemezsin” yorumunu yaptı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa’nın Turgutlu İlçesi’nde belediyenin düzenlediği iftara katıldı. Turgutlu Belediye Başkanı AK Partili Serhat Orhan ve partililer tarafından karşılanan Arınç, yemek sonrası gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Arınç şunları söyledi: “Bize ‘terör örgütü ile pazarlık yapıyor’ diyorlar. Sözde terör örgütü devletle anlaşmış, o yüzden ateşkes temin edilmiş. Kimle konuşmuşlar, kimle pazarlık yapmışlar? Ortaya bir balgam atıyorlar, ‘siz yaptınız’ demeye getiriyorlar. Kim yapmış, ne amaçla yapmış biz onu bilmeyiz. Şimdi eşkıyanın sözüne bakacaksın da, 35 yıldır Turgutlu'da çalışan Bülent Arınç kardeşinin sözüne bakmayacaksın, bu vicdanlara sığmaz. Bizim hayatımız çok şükür dünüyle bugünüyle, her şeyiyle ortadadır. Attığımız her adımın söylediğimiz her sözün, yaptığımız her işin hesabını verdik. Biz teröristle, örgütle pazarlık yapacak namussuz, şerefsizlerden değiliz. Defalarca söyledik, Başbakan’ın da çok üzerine gidiyorlar. Başbakan da söyledi. ‘Bunu ispat edemeyen şerefsizdir’ dedi. Bunlar tahammül edemeyeceğimiz şeylerdir bizim.” Arınç, rahibe kıyafeti konulu afiş krizine yönelik de “Sen, benim başını örten hanım kardeşime ‘rahibe kıyafetli’ diyerek tecavüz edemezsin, alay edemezsin. Pazar günü inşallah çok farklı bir sonuç ortaya çıkacak” yorumunu yaptı.

SEÇİM 10 AY SONRA Turgutlu’dan Avşar Köyü’ne geçen ve tevhit namazı kılan Arınç, oradan da Urganlı Beldesi’ne hareket etti. Arınç, havai fişekler eşliğinde başladığı konuşmada da, “Biz milletin efendisi değiliz hizmetkarıyız. Biz ne zulümler gördük, önümüze ne engeller çıktı ama çok şükür boynumuz yere hiç eğilmedi. 10 ay sonra seçim var. Muhalefet ile kozumuzu 10 ay sonra paylaşacağız. Ama şimdi biz bu anayasa değişiklikleri iyi mi değil mi onu oylayacağız. Şimdi söz sizde” dedi.

Kılıçdaroğlu’na, “Senin de varmış villan. Senin torunların 6 aylıkken sigortalı olmuş. Geleceğini düşünmüşsün. Senin oğlun ortaokula sigortalı başlamış” diye yüklenen Arınç, MHP tabanına da mesajlar vererek şöyle konuştu: “12 Eylül mağdurları hayırda nasıl birleşir. Baştakilerin yaptığı hataların faturasını MHP ağır ödeyecek. Ama ben üzülürüm. MHP önemli bir parti. Anketlerde MHP'nin baraj sorunu var. Neden? CHP ile işbirliği yaptığı için. Anayasa değişikliğinde MHP, Sadet Partisi gibi partililerin birlikte hareket etmesi gerekir. Demokrasinin balans ayarı topla tüfekle olmaz, seçimle demokrasiyle olur. Biz darbesiz bir demokrasi istiyoruz. Darbecilerin kötü izlerini sileceğiz, sivil yargıyı güçlendireceğiz. Evet oyları ile anayasayı el birliği ile değiştireceğiz. Ne bölüneceğiz ne de parçalanacağız. Biz halkımızı cezalandıracak hiçbir şeyin içerisinde olmayız.”

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy5
EtiketlerAnayasa