08.11.2018 09:31 | Son Güncelleme:
AA

Arızalanan araç üç kişinin hayatına mal oldu

Kırsal alanda araçları arıza yapan genç anne baba ile üç yaşındaki çocuklarının cesetleri, olay yerinden 4,5 kilometre uzaklıkta bulundu. 12 yaşındaki erkek çocuğu aranıyor.

Avustralya'nın orta kısmındaki Alice Springs kentinin  kuzeybatısında Willowra yakınında araçları bozulan her ikisi de 19 yaşındaki anne  ve baba ile 3 yaşındaki oğulları olay yerinden 4,5 kilometre uzaklıkta ölü  bulundu. Araçtaki 12 yaşındaki erkek çocuğu arama çalışmaları sürüyor. 

Kuzey Bölgesi (NT) polisi tarafından yapılan açıklamaya göre, en son  görüldükleri Alice Springs'in 300 kilometre kuzeybatısındaki küçük yerleşim yeri  Willowra'dan ayrıldıktan sonra araçları arızalandığı belirlenen 3 kişilik aile  bireylerinin cesetlerine ulaşıldı.

Arızalanan aracın 4,5 kilometre uzağında cesetleri bulunan ve isimleri  açıklanmayan anne ve babanın 19, erkek çocuklarının ise 3 yaşında olduğu  belirtildi.

Birkaç gün önce yaşamını yitirdiği tespit edilen bu kişilerin,  arızalanan araçtan ayrıldıktan sonra bölgede 40 derecelerde seyreden hava  sıcaklıkları yüzünden öldükleri sanılıyor.

Öte yandan, araçta 12 yaşında bir erkek çocuğun daha bulunduğunu ifade  eden polis yetkilileri, kayıp çocuğu havadan ve karadan arama çalışmalarının  devam ettiğini açıkladı.

Kayıp çocuk ile ölen aile bireyleri arasındaki bağı açıklamayan polis,  aracın neden bozulduğu hakkında da bilgi vermedi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 7Üzgünüm
Toplam Oy8