Pazar

11.11.2018 - 01:30

“ARTIK BİTSİN” DİYEMEMEK

Sitene Ekle
İnsallık Halleri  |  Şebnem Burcuoğlu sebnem.burcuoglu@milliyet.com.tr Tüm Yazıları »

Evet, uzun zamandır emek verdiğiniz bir ilişki, profili tam size göre, hem dışarıdan bakınca çok da yakışıyorsunuz ama bir yandan da farkındasınız ki içeride bir şeyler çatırdamaya başladı.

Bırakın yeni bir sevgili adayını tanımayı, yeni bir arkadaş tanımayı bile istemiyor artık bünye. Tanış, et, huyunu, suyunu öğren, gül, eğlen, mutlaka sağlam bir kazık ye ve eleman bir daha girmemek üzere hayatından çıksın gitsin. Çok teşekkürler, benim eski üç beş arkadaşım bana yeter. Eğer onlardan kazık yersem en azından “Tanıdıktan kazık yedim derim, başım ağrımaz. Bir de bunun sevgili versiyonunu düşünün, çarpı iki derinlikte bir duygusal yaralanma. Belki de bundandır emek verdiğimiz bir ilişkiye sıkı sıkıya tutunup işler yolunda gitmese bile “artık bitsin” diyemememiz...

Senden hiçbir beklentim yok

Biliyoruz, bu zamanda aşk meşk işlerinin iyice suyu çıktı, ilişkiler sunileşti, derinliği kayboldu. Millet ya sevgilisinden ayrılıyor, ya da boşanıyor. Elini sallasan bekara çarpıyor. Eh, haliyle bizim süregelen bir ilişkimiz varsa, “Allah’ım bu kulunu bekar bırakma, koru bizi Instagram’daki kem gözlerden” duası edip sırf sorun çıkmasın diye karşı taraftan ihtiyaç duyduğumuz şeyleri dile getirmeyebiliyoruz. Yanlış. Sağlıklı bir ilişki için konuşmalıyız arkadaşlar. Biz değişiyoruz, ihtiyaçlarımız değişiyor, o zaman beklentilerimizi de güncellemeliyiz, değil mi?

Bence biz süperiz

Süper bir ilişkiniz olduğunu sizin dışınızda etrafınızda kimse düşünmüyorsa, bir gariplik var diyebilirim. Hadi anneniz ezelden beri size kimseleri yakıştırmıyor, babanız konuya tam hakim değil, kız kardeşinizin aklı bir karış havada, arkadaşlarınız sizi aşırı kıskanıyor da... Elini tuttuğunuz kişi sevilecek biriyse, etrafınızdan birileri mutlaka onu severdi,
değil mi?

Ona yıllarımı verdim

Bunu yaptığınız için kimse size madalya takmayacak. Keşke ilişkilerimizin kalitesi yıl hesabıyla doğru orantılı bir şekilde artış gösterseydi ama öyle olmuyor ne yazık ki. Kendinize şunu sorun, “Bu kadar yıldır beraberiz, benim hislerimi anlayabiliyor mu, aynı sayfada mıyız?” Beraber yaşanan onca yıla rağmen aynı sayfada değilseniz çark etmenin zamanı gelmiştir belki de. Boşuna çıkmadı “Kaliteli zaman geçirme” lafı, değil mi?

Haftanın güzellikleri

Sam Kitchen&Bar: Nişantaşı Reasürans Pasajı’nın içindeki Kantin’in yerine açılan Sam&Kitchen Bar gayet sempatik bir mekan, ben sevdim.

Rise n’Fall: Arnavutköy’de açılan çiçeği burnunda mekanda Bendeniz’in çıktığını duyunca şaşırdım zira kendisinden kaç zamandır haber alınamıyordu. En kısa zamanda dinlemeye gitmek istiyorum.  

Fındıkkıran: “Çikolata” filminin İsveçli yönetmeni Lasse Hallström ve “Kaptan Amerika”nın ABD’li yönetmeni Joe Johnston, Disney’in “Fındıkkıran ve Dört Diyar” isimli filmi için bir araya geldi. Tchaikovsky’nin müzikleriyle efsaneleşen eseri bir de beyaz perdede izleyin derim.

 

 

Karadeniz fıkralarına konu olan bayan ve erkek baş kahramanlar kimlerdir ?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.