Artvin

Yerel Haber
11 Şubat 2018 - 17:33

Artvin'de Kar Voleybolu Şampiyonası Sona Erdi

Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası gerçekleşen final müsabakalarıyla tamamlandı. Final mücadelelerinde bayanlarda Aleyna Vence-Buğra Eryıldız çifti olurken erkeklerde ise Hasan Hüseyin Mermer-Murat Giginoğlu çifti şampiyon oldu.

IHA

Artvin’de, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası sona erdi. Artvin Belediyesinin ev sahipliğinde bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylasında 9 erkek, 6 kadın takımın katılımıyla düzenlenen şampiyona dün oynanan eleme müsabakasının ardından bugün oynanan yarı final ve final maçlarıyla tamamlandı. Şampiyonada kadınlarda Plaj Voleybolu Milli Takım sporcuları olan Aleyna Vence-Buğra Eryıldız çifti Aysu Ceylan- Öykü Keskin çiftini 3-0 mağlup ederken, erkeklerde de Hasan Hüseyin Mermer-Murat Giginoğlu çifti- Ali Çebeci Yusuf Özdemir çiftinden oluşan takımı 3-2 mağlup ederek şampiyon oldu.
Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası’nda kadınlarda şampiyon olan Aleyna Vence -Buğra Eryıldız çifti, erkeklerde şampiyon olan Hasan Hüseyin Mermer-Murat Giginoğlu çifti 23-25 Mart 2018 tarihlerinde Avusturya’nın Wagrain-Kleinarl / Flachau kayak merkezinde düzenlenecek, toplam 20 bin Euro para ödüllü 2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonasında Türkiyeyi temsil etmeye hak kazandı.


Şampiyona sonrası açıklamalarda bulunan TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, İlkini gerçekleştirdikleri Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonasını başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “Gelecek senede Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonasının bir ayağını Artvin’de yapmayı düşünüyoruz. Bu şampiyona gösterdi ki Artvin bu tarz şampiyonalara seyircisiyle, coğrafyasıyla son derece uyumlu” dedi.
Turnuvaya ev sahipliği yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonasına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, en iyi şekilde organizasyonu tamamladıklarını söyledi.

ArtvinYerel Seçim Sonuçları

Artvin Hava Durumu

7°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.