26.03.2019 - 08:15 | Son Güncelleme: 26.03.2019-8:15 A-A+

AŞIRI SAĞCIYLA YAŞAMAK!Batı, aşırı milliyetçi dalgayla boğuşuyor. Ekonomik kriz, bunun sonucu... Channel 4’ün tanınmış isimlerinden Alice Levine, aşırı sağcı Jack Sen’in evinde bir hafta geçirdi. İngiliz Ulusal Partisi BNP üyesi... Ünlü televizyoncu, ailesiyle birlikte oldu ve ‘bir aşırı sağcının dünyasına’ giren belgeseli ortaya çıkardı; ‘Sleeping With The Far Right’ (Aşırı Sağcı ile Uyumak)... Levine, “Dünyanın her yerinde aşırı sağ ilerliyor. Nedenlerini anlamak istedim” diyor bir söyleşisinde. Levine, “Garip bir çift olduk. Bir kara film gibi. Etkileyici biri aynı zamanda, tehlikeli ve sarsıcı düşünceleri var” cümleleriyle izlenimlerini paylaşıyor. Jack Sen’in annesi de gelmiş. ‘Çok iyi anlaştıklarını’ vurguluyor televizyoncu... Eşi de Ukraynalı. Şair kişiliği olan, kendini milliyetçi olarak tanımlayan bir kadın. Kendisiyle tartışmaların daha sakin geçtiğini söylüyor ünlü televiyoncu. Bir haftanın özetini de şöyle yapıyor: “Klostrofobik bir hava vardı, bu hepimizi etki altına alıyordu.” İlginç yanı ise bu süre içinde, evle, polis karakolu arasında alarm sistemi kurulmuş. “Sert tartışmalar sırasında olduğu gibi değişiyordu” diyor Levine, aşırı sağcı kardeşimiz için. Yani, başına bir şey gelmesin diye de tedbir almış! İlginç bir belgesel olduğu kesin, MIPTV’de pazarda yerini alıyor. Acaba bizde kimse alır mı yayın haklarını? Bizde böyle bir belgesel yapılabilir mi? Malzeme o kadar çok ama ‘şartlar şimdilik müsait’ mi ya da ‘kim böyle bir işe girer? Ya da hangi kanal, oturup da böyle bir şeyi akıl eder?

'MERHABA KARDEŞİM'    
“Merhaba kardeşim” Daud Nabi’nin son sözleriydi camiiye girdikten sonra... TRT World, Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki terör saldırısında hayatını kaybedenler için, ‘#Hello Brother’ (Merhaba Kardeşim) etiketiyle hazırladığı videoyu, sosyal medyada paylaştı. Etkileyici oldu. 
Dünyaya ‘Merhaba kardeşim’...

 
Etiketler
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.