Asosyaller için bir partiye katılma rehberi

Muhabbetiniz sıkıcı bulunuyor olabilir. Hatta bazılarına göre ezik bile bulunabilirsiniz. Yalvarıyorum sizlere hayata küsmeyin. Her malın bir alıcısı, her şeyin bir çözümü filan var. Kendinizi kapatmanın lüzumu yok.  Çare bi' mola vermek ve sizler için hazırladığımız el rehberini tane tane okumak... Sakin olun, siz de artık bir partide cool olacaksınız!

Asosyaller için bir partiye katılma rehberi

Arkadaşınıza mesajlar çekin

Arkadaşınıza mesajlar çekin

"Neredesin? Yolda mısın? Ben geldim. Ben şu anda partideyim" diye mesajlar çekin. Şarjınız tükenene kadar. Parmaklarınız uyuşana kadar. Arkadaşlarınız "Yeter be" diye isyan edene kadar telefonunuzla ilgilenin. Çevredekiler sizin garipliğinizi hiç fark etmeyecek. Hatta ve hatta gayet işinde gücünde filan olduğunuzu düşünecek.

Sosyal medya sayesinde 'anı yaşayın'

Sosyal medya sayesinde 'anı yaşayın'

Madem anı yaşayamıyor ve partinin tadını çıkaramıyorsunuz o zaman sosyal medyaya geçin. Mesaj trafiği bitince derhal Facebook, Twitter ve Instagram üçgeninde dolanın. Sosyal medyanın sonu yok. Mesajlar biter, sohbetler bir "Ok"la kilitlenir. Ancak tweet'lerin post'ların sonu gelmez.

Daralınca tekrar en başa...

Daralınca tekrar en başa...

Her zaman son bir 'genel tekrar' yapmanın faydası vardır. Tıpkı lise ve/veya üniversiteye hazırlandığımız süreçlerdeki 'genel tekrar testi' dönemlerindeki gibi. Mutlaka gözden kaçırılan bir tweet, bir post, bir cümle, şaşkınlık yaratan bir fotoğraf vardır. Dolayısıyla üçüncü adımda en doğru hareket yaklaşık 30 saniye boyunca telefonunuzu elinizden bırakıp sonra tekrar sosyal medyaya dalmak...

'Bu da kim?' dedirtmeden...

'Bu da kim?' dedirtmeden...

Gönülsüzce kendinizi kümelenmiş bir arkadaş grubuna dahil edin. İlla katılımcı olmak zorunda değilsiniz. Varlığınız dikkat çekmeye başladığı o kilit noktada "Bu da kim?" dedirtmeden derhal konumunuzu değiştirin.

Sağ eller havaya, bam bam bam bam!

Sağ eller havaya, bam bam bam bam!

Partiden söz ediyoruz. Elbette müzik olacak, elbette 'o zaman dans, dans, dans...' olacak. E ne duruyorsunuz, derhal sağ eller havaya, pırlantalar buraya. Şahane bir koreografiye gerek yok, az biraz sallanmanız bile kafi.

Çare banyo!

Çare banyo!

Baktınız vakit geçmiyor. Olabilir. Gayet mümkün. Çare banyo! Bir süreliğine banyoya gidin. Kilitleyip kilitlememek size kalmış. Hayatınızı gözden geçirmeden, kuş bakışı düşünmek kaidesiyle fayanslara odaklanın. 10 dakika sonra derhal tıpış tıpış ortama geri dönün.

'Game of Thrones' avcılığı

'Game of Thrones' avcılığı

Ortamların göz bebeği 'Game of Thrones' bu ara çok popüler. Dizi hakkında iki kelam etmemek küfür etkisi yaratabilir. Dolayısıyla kolaçan edin. Bakın etrafta 'GOT' muhabbeti çeviren var mı diye. Eğer varsa vakit kaybetmeden hemen sohbete katılın.

İçeceğinizi yudumlayın

İçeceğinizi yudumlayın

Yorulmaya, az biraz dinlenmeye sizin de hakkınız var. Hep ayakta dikilmek olmaz. O da ayrıca dikkat çeker. Dolayısıyla bir koltuğa kendinizi gömüp su, soda, meyve suyu artık hangi içecek varsa onu yudumlayın. Belki de bir anda biriyle göz göze gelebilir ve hafif bir tebessümle güzel bir frekans yakalayabilirsiniz.

Unutmayın, dönerse sizindir...

Unutmayın, dönerse sizindir...

Baktınız kimse gelmiyor. Ya da konuştunuz ama 2 dakika sonra fıtı fıtı yanınızdan uzaklaştı. Üzülmeyin. Dönerse sizindir. Dönmüyorsa içeceğe devam.

Alo? Naber bebeğim?

Alo? Naber bebeğim?

Final elbette görkemli olmalı. Telefon görüşmesi müthiş bir kurtarıcı, kırışıklık giderici kıvamında adeta. Derhal en saçma vakitte bile olsa telefonunuzu açan bir arkadaşınızı bulun ve ona telefon açın. Saçmalıklar silsilesi bir muhabbet açın. Ama dikkat edin. Ortamın eziği pozisyonuna düşmemek için maksimum 10 dakikanız var. Yoksa balkabağına dönüşüp her şeye sil baştan başlarsınız, ona göre!

Bonus: Minnoşlara vakit ayırın

Bonus: Minnoşlara vakit ayırın

Kedi veya köpek ortamda hangi minnoş hayvan varsa süre serbest! 35 dakika bile ayırsanız hiçbir sıkıntı yok. Süre sizin köpeğiniz olsun, köpeğiniz!

 

can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak