İzmir

Yerel Haber
18 Şubat 2018 - 11:46

Ata'ya Dünyanın En Uzun Mektubu Yazılıyor

IHA

Karşıyaka Belediyesi Evrensel Çocuk Müzesi, ‘Karşıyakalı Çocuklar Atatürk’e Mektup Yazıyor’ projesiyle anlamlı bir rekor denemesi başlattı. Müzeyi ziyaret eden ilköğretim okulu öğrencileri, Atatürk’e ithafen dünyanın en uzun mektubunu yazacak. 23 Nisan öncesinde tamamlanacak mektup, ’Guinness Rekorlar Kitabı’na aday gösterilecek.
Karşıyaka Belediyesi, geçen Eylül ayında hizmete açtığı Türkiye’nin ilk ’Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü’nde “Karşıyakalı Çocuklar Atatürk’e Mektup Yazıyor” projesini hayata geçirdi. Kısa süre önce başlatılan projeye ilçedeki ilkokul ve ortaokul öğrencileri katılabilecek. Çocuklar müzeyi ziyaret ederek, 500 metrelik kağıt rulo üzerine Ata’ya dair duygu ve düşüncelerini yazacak. 23 Nisan öncesinde rulonun tamamlanması hedefiyle kesintisiz dev bir mektup oluşturulacak.
Baştan sona çocukların kaleme alacağı mektup, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Anıtkabir’e götürülecek. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve öğrenciler, dev mektup ile birlikte Atatürk’ün huzuruna çıkacak. Karşıyaka’nın ve Karşıyakalı çocukların bu projeyle ’Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer alması için de için girişimler yapılacak. Mektup, uzunluğuyla dünya rekoruna aday gösterilecek.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında yetişen çocuklarımız, aydınlık geleceğimizin en büyük teminatıdır. Her biri gurur kaynağımız olan evlatlarımızla sonsuz Atatürk sevdamızı bir kez daha tüm dünyaya göstereceğiz. İlköğretim çağındaki tüm öğrencileri Evrensel Çocuk Müzemize davet ediyor, bu projede yer almaya çağırıyoruz. Bu rekor, Karşıyakamıza ve Karşıyakamızın aydınlık çocuklarına çok yakışacak” dedi.

İzmirYerel Seçim Sonuçları

İzmir Hava Durumu

9°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.