Ankara

Yerel Haber
18 Ocak 2018 - 15:55

Atletizm: Spor Toto Kulüpler Arası Atmalar Ligi

Ligin ilk ayağı Mersin'deki Seyfi Alanya Atmalar Şampiyonası, finali ise Bursa'daki Nurullah İvak Atmalar Kupası ile gerçekleştirilecek


ANKARA (AA) - Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Kulüpler Arası Atmalar Ligi, Mersin ve Bursa'da yapılacak iki organizasyonla düzenlenecek.

Federasyonun internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, ligin ilk kademe müsabakaları Mersin'deki Seyfi Alanya Atmalar Şampiyonası, finali ise Bursa'daki Nurullah İvak Atmalar Kupası ile gerçekleştirilecek.

Seyfi Alanya Atmalar Şampiyonası, 17-18 Şubat'ta Mersin'deki Nevin Yanıt Atletizm Sahası'nda, Nurullah İvak Atmalar Kupası ise 21-22 Nisan'da Bursa'daki Olimpik Atletizm Sahası'nda organize edilecek.

Büyükler, gençler, yıldızlar ve 16 yaş altı kategorilerindeki müsabakalar, gülle, disk, çekiç ve cirit atma branşlarında yapılacak. İlk kademeye katılmayan kulüpler, final yarışmalarına alınmayacak. Bir sporcu bir kademede en fazla bir branşta yarışabilecek.

Dereceye girenlere yaş ve kategorisine göre 200 ile 2 bin lira arasında değişen para ödülü dağıtılacak. Ayrıca, büyükler kategorisinde kırılan rekorlara 2 biner lira ödül verilecek.

AnkaraYerel Seçim Sonuçları

Ankara Hava Durumu

5°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.