Ankara

Yerel Haber
17 Mayıs 2017 - 11:53

Ato Başkanı Baran Sincan Hayvancılık Bölgesini Ziyaret Etti

IHA

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara’nın et ve süt ihtiyacının büyük kısmını karşılaması amacıyla kurulan Sincan Hayvancılık Bölgesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Baran, "Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, tarım ve hayvancılık güçlü bir ülke olmanın ön koşuludur. Mars’a da gitsek tarım ve hayvancılık yaparak var olabiliriz" dedi.
ATO Başkanı Baran, Sincan Hayvancılık Bölgesini Yönetim Kurulu Başkanı Birol Mermer’le birlikte gezdi. Mermer’den tesis ve bölge hakkında bilgi alan Baran, Sincan Hayvancılık Bölgesinin ortak çalışma kültürünün iyi örneklerinden biri olduğunu söyledi.
ATO’nun 68 meslek komitesinden birinin 5 Nolu ’Hayvansal Üretim Meslek Komitesi’ olduğunu belirten Baran, bu alanda iştigal eden üyelerinin bulunduğunu söyledi. Baran, "Tarım ve hayvancılık yapan üyelerimiz var. Olmasa bile bu konu her insanın ilgilenmesi gereken bir konu. İnsanlık var olduğu sürece tarım ve hayvancılık var olacaktır ve bu alandaki güç toplumların ülkelerin gücünü de ifade eder" dedi.
Sincan Hayvancılık Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Birol Mermer ise bölgede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Süt hayvancılığına talebin besi hayvancılığına göre daha az olduğunu belirten Mermer, bölgeye süt depolama alanı yapılması gerektiğini dile getirdi.
Baran’a ziyareti sırasında ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Deryal, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Murat Ülkü Karakuş, Hayvansal Üretim Meslek Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi Ayhan Taşoğlu ile komite üyesi Agah Mamaloğlu eşlik etti.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.