Avengers: Endgame fragmanı bomba gibi 'olmuş'

Avengers: Sonsuzluk Savaşı filminin devamı niteliğinde olan Endgame'den yeni bir fragman paylaşıldı. 26 Nisan'da vizyona girecek filmin bu fragmanı beklentiyi yükseltti. Peki Endgame filminde bizi neler bekliyor?

Avengers: Endgame fragmanı bomba gibi 'olmuş'

Geçmişe selam çakıyor

Geçmişe selam çakıyor

Captain Marvel gişede harikalar yaratırken Endgame de harikalar yaratacağını belli eden bir fragman yayınladı. 'Bakın biz çok fena geliyoruz' diyen bir fragman bu.

'Geçmişe selam' niteliğinde başlıyor, önceki filmlerde gerçekleşen bazı hadiseleri hatırlamamızı sağlıyor. Adından da geçmiş ve günümüz arasında bazı zamanlara değinerek ufak spoiler'lar veriyor.
 

Bu fragmana yükseldik!

Bu fragmana yükseldik!

Anlaşılabileceği gibi Endgame'in 'Endgame' olabilmesi için böyle maksimum kalitede bir fragmana ihtiyaç vardı. Bekleyenleri bir süre daha beklemeleri için tatmin edebilecek nitelikte bir fragmana...Her karaktere kısa kısa yer verilse de, Hawkeye ve Black Widow ön planda görünüyor. Ön planda olmaları, filmin gidişatı için ne kadar önemli peki? Tartışılır...

Cilveli bir gülüş: Captain Marvel

Cilveli bir gülüş: Captain Marvel

Fragmanın sonunda Thor ve Captain Marvel'ın karşılaşmasına da şahit oluyoruz. Gişede esip gürleyen Captain Marvel filmi, Endgame için bazı hap bilgiler içeriyordu. Thor, hanım kızımıza sempatik bir tavırla yaklaşıyor. Yani, buna Captain Marvel da dahil olmak üzere, tüm ekip, kurtuluş adına ellerini taşın altına sokmak için hazırda bekliyor. 


 

Film ayrıca yavaş yavaş yeni kostümleri de gözler önüne seriyor. Ufak görüntülerle sevenlerin merakı giderilmeye çalışılmış.

Iron Man ne olacak bu halin?

Iron Man ne olacak bu halin?

Fragman zaten Iron Man'in geçmişinden bir kareyle başlıyor. Tony Stark'a tam olarak ne olacağı, Endgame'in ilk fragmanından bu yana çokça tartışılan bir konuydu. "Emekliye ayrılacak" diyenlerden tutun, "Tony bu filmde kesin ölür ya" diyenlere kadar ne arasak var.. 

Tony Stark'ın kurtuluşu ekipte saklı

Fragmanın son sahnesinde Tony'i ekibin yanında sapasağlam bir şekilde görüyoruz. Tabii Iron Man için "artık risk altında değil" de diyemeyiz. Fakat bu kadar 'gerekli' ve sevilen bir karakteri direkt öldürmeye kalkışmaları pek olacak bir şey gibi gözükmüyor. 

Bu makaleye ifade bırak