Cumartesi

15.09.2018 - 01:30

Avlanmaya döndü

Sitene Ekle

“Predator” serisinin dördüncü filmi “Predator / The Predator”, abur cuburluğunun bilincinde ve mizahla öne çıkan bir yapım.

Uzaydan gelip dünyadaki Arnold Schwarzenegger suretindeki askerlere bile kök söktüren süper avcı Predator, 1980 sonlarından beri ticari sinemanın önemli şahsiyetlerinden. Şimdi solo olarak dördüncü, Alien’la kapıştıklarını da sayarsak altıncı macerası “Predator / The Predator”da bir kez daha bu ırk dünyayı ziyaret ediyor. Karşısında psikolojik sorunu olan askerlerden oluşan bir ekip ve zeki küçük bir çocuk var.  

“Cehennem Silahı” serisinin senaristi ve “Kiss Kiss Bang Bang”in yönetmeni Shane Black, seriye bolca mizah getiriyor. Filmin mizahın yanı sıra en önemli yönü abur cubur bir sinema yapımı olduğunun bilincinde eğlenmeye gayret eden görüntüsü. Metin açısından kendisini ciddiye almayan ancak yapım değerlerine özen gösteren film, eskilerden bir karakterle izleyiciyi de bilimkurgu aksiyonuyla iyi zaman geçirmeye davet ediyor. 

Başarılı psikolojik gerilim

Michael Pearce ilk uzun metrajlı filmi “Canavar / Beast”te sorunlu bir geçmişe sahip bir kadının, âşık olduğu yeni sevgilisi Pascal’ın aranan seri katil olduğundan şüphelenmesine odaklanıyor. Psikolojik gerilim türünün gerekliliklerini yerine getirirken güçlü bir görsellik de sunan film, aile ve toplum dengelerini de göz ardı etmiyor. Başrollerini Johnny Flynn ve Jessie Buckley’nin paylaştığı “Canavar”, türün meraklılarını memnun edecek bir yapım.

Haftanın diğerleri

- Alman sinemasının önemli yönetmenlerinden Valeska Grisebach’ın bu yılki İstanbul Film Festivali’nden Altın Lale ile dönen filmi “Western”, Bulgaristan’da üç işçinin hikayesini konu alıyor.

- ABD yapımı korku “Gece Gelen / It Comes at Night”, Paul Feig’in imzasını taşıyan suç komedisi “Küçük Bir Rica / A Simple Favor”, Peter Berg’ün yönettiği Mark Wahlberg’in başrolünde olduğu aksiyon “Mile 22” ve korku türündeki “Sosyopat / Evolution of Evil” gösterime girecek. 

- Hüsnü Hakan Gürtop’un yönettiği aksiyon türündeki “İçimdeki Hazine”, Kamil Çetin’in imzasını taşıyan romantik komedi “Organik Aşk”, Deniz Denizciler’in yönettiği komedi “Baba 1.5”, Andaç Haznedaroğlu yönetmenliğindeki dram “Misafir” haftanın yerli filmleri olarak sıralanıyor.

©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.