Avril Lavigne'den hayranlarına 'eMo' mektup

Birlikte büyüdüğümüz ünlülere karşı aşırı acımasız davranıyoruz. Halbuki çocuk yaşta şöhret olan ünlülerin ergenlik bunalımları, bizimkinden 100 kat daha sert geçiyor. Bu isimlerden biri de, Kanadalı şarkıcı Avril Lavigne...

Avril Lavigne'den hayranlarına 'eMo' mektup

Ablalarına göre daha asiydi

Ablalarına göre daha asiydi

1984 doğumlu Avril Lavigne, kendisinden birkaç yaş büyük ablaları Britney Spears ve Christina Aguilera'yla kıyaslandığında daha asiydi, daha az pop prensesiydi ama son tahlilde çizdiği yol benzer oldu.

Belki X-Tina ya da Britney kadar sert virajlar, radikal imajlardan geçmedi ama her zaman soru işaretleriyle yaklaşılan biri isim oldu.

Müziğini olgunlaştıramadı

Müziğini olgunlaştıramadı

Avril Lavigne birçoklarına göre 2003 yılında öldü, yerine Melissa adlı başka bir genç geçti. Düşünün. Yıl olmuş 2018 ve inatla bu düşünce savunuluyor. Doğru ya da yanlış, elbette bilemeyiz.

Ama diyelim yanlış, biz kafadan Avril'e soru işaretleriyle yaklaşıyoruz. Her zaman 'eMo' pop yapan Avril, müziğini de olgunlaştıramadı ne yazık ki.

Hayranlarına mektup yazdı

Hayranlarına mektup yazdı

Kendi adını verdiği son albümü 'Avril Lavigne'i 2013'te yayınlayan şarkıcı, 5 yıldır kayıptı. Arada "Ce-e" yaparcasına karşımıza çıkması haricinde unuttuk onu.

Dün resmi internet sitesinden hayranlarına duygusal bir mektup yazan şarkıcı, "Avril, eMo'luğunun hakkını vermiş" dedirtti gerçekten de.

"Zor günler geçirdim"

"Zor günler geçirdim"

'eMo' olmak suç değil. Avril'in geçtiği yolları da küçümseyecek değiliz. Son 5 yıldır gerek duygusal gerekse psikolojik anlamda zor günler geçirdiğini söyleyen şarkıcı, Lyme hastalığıyla mücadele ettiğini yazıyor.

Yatağında şarkılar yazdığını, çok yakında 'Head Above Water' adını verdiği bir single'la aramıza döneceğini müjdeliyor.

Ciddiye alınma sıkıntısı çekti

Ciddiye alınma sıkıntısı çekti

Avril'in bir türlü kendi olamaması sıkıntısını ne yapacağız bilemiyorum. Yola başlarken bile aşırı 'ergen' tavırlarından ötürü bir türlü ciddiye alınmadı.

Britney ya da Christina çok daha geniş kitlelere, gerek akılda kalan şarkılarıyla, gerekse -özellikle- sesleriyle "İşte budur" dedirtti.
 

Henüz 30'larında

Henüz 30'larında

Ama Avril hep kıyıda köşede ve biraz özenti kaldı. Şimdi suyun üzerin çıkma savaşında. Ve henüz 34 yaşında. Gencecik.

Avril'in aramıza dönmesini, hem de bomba gibi dönmesini tabii ki istiyoruz. Ama bu dönüş şayet eskisi gibi aşırı acıklı, yapaylık sınırında matematiksel kokacaksa, hiç olmasın, Avril yeni şarkılarını yatağında söylesin.

"Bağlasalar durmam" diyorsa tamam...

"Bağlasalar durmam" diyorsa tamam...

Fakat "Gözümün yaşını sildim, daha da bağlasalar durmam" diyorsa, duygusallığının altını doldurabilecekse hay hay, kapımız da kulağımız da açık.

"Yeni dönem başlasın! 19 Eylül'de görüşürüz" diyen birinin şaşırtıcı bir dönüşe imza atmaması, hayal kırıklığı yaratır.

Avril, şu ara müzik dünyasında hüküm süren tekdüzeliğe renk katabilir, yeter ki sorunlarından bahsetmek yerine biraz ufkumuzu açsın...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak