Ege

15.02.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 15.02.2018-1:30

Avrupa’nın yıldızı

İnsan haklarına saygılı projeler üreten Karşıyaka Belediyesi, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin verdiği ‘12 Yıldız Şehri’ unvanını 4. kez aldı.

Sitene Ekle

Katılımcı demokrasi anlayışı çerçevesinde sürdürdüğü çalışmaları Avrupa vitrinine taşıyan Karşıyaka Belediyesi, Avrupa Konseyi’nin en prestijli ödüllerinden biri olan ‘12 Yıldız Şehri’ unvanını 4. kez almaya hak kazandı. Karşıyaka Belediyesi, bugüne kadar hayata geçirdiği örnek hizmetleri göz önünde bulundurularak ödüle ulaştı. Fransa’nın Paris kentindeki ödül törenine Karşıyaka Belediyesi’nin yanı sıra, aday kentlerin temsilcileri de katıldı. 

‘İnsana dokunuyoruz’

Avrupa çapında büyük prestij getiren bu ödül, Karşıyaka’ya yeni stratejik işbirliği ve proje ortaklıklarının kapılarını açacak. ‘12 Yıldız Şehri’ unvanı, yeni hibe kaynaklarının bulunmasına ve bu kaynakların daha etkin kullanılmasına da katkı sağlayacak. Ödülü 4. kez Karşıyaka’ya getirdikleri için mutlu ve gururlu olduklarını söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Her kesime dokunan ve toplumu kucaklayan yönetim anlayışımız, Avrupa Konseyi tarafından yine ödüle layık görüldü. Halkımız ile birlikte daha iyileri için çalışacağız” dedi.

Belediye Meclis Üyesi Süha Barlak, Karşıyaka Belediyesi adına ödülü, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Başkan Yardımcısı Gaye Doğanoğlu’nun elinden aldı.

İŞTE O PROJELER

Halka Danışma ve Birlikte Karar Verme uygulaması

Mahalle toplantıları

Aktif Şehir modeli

Gençliğin Belediyesi

 


Milattan yüzyıllar önce Mısırlılar, daha sonra da Romalılar, Çinlilerden ipek satın almak için kullandığı güzergaha ne ad verilir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.