21.02.2015 11:46 | Son Güncelleme:

Avukat Meltem Banko, Ak Parti'den milletvekili aday adayı oldu

İnternet ve sosyal medya hukuku çerçevesindeki çalışmaları ve bu konularda katılmış olduğu televizyon programları ile ismini duyuran Avukat Meltem Banko, Ak Parti'den milletvekili aday adayı oluyor.

AK PARTİ BİRİNCİ BÖLGEDEN ADAY ADAYI
 
İnternet, Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) Genel Koordinatörü, genç  Avukat Meltem Banko, AK Parti Ankara 1. Bölge'den aday adaylığı başvurusunda bulunarak Ak Parti'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

 
 
Avukat Meltem Banko 1986 yılında Rizeli bir ailenin 5 çocuğundan biri olarak Rize'nin Pazar ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra 2010 yılında Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 
 
Özellikle, kadın ve çocuk hakları konusunda çalışmışlarda bulunmuş, hukuki süreçler konusunda ayrıntılı bilgi ve donanıma sahip, sosyal ve psikolojik iletişim teknikleri konusunda eğitim almış ve şiddet mağduru kadınlara hukuksal her türlü destekte bulunacak düzeyde uzman olan Avukat Meltem BANKO; Ankara Barosu Gelincik Projesi ile fiziksel ve psikolojik şiddete uğrayan kadın mağdurların davalarının gözlemcisi, takipçisi ve avukatı olmayı hedeflemiştir. 'Gelincik Projesinin' medya sorumluluğunu da yürütmekte olan Banko toplumun bu sorununa bir çözüm arayışı içinde olmuştur.
 
 
Avukat Meltem Banko'nun bu kapsamda; 6545 Sayılı Kanun ile Yapılan Değişiklikler Çerçevesinde Cinsel Suçlar adıyla yayımlanmış bir kitabı bulunmaktadır
 
Avukat Meltem Banko; Yeni Dünya Iş Kadınları Platformu`nun düzenlediği organizasyon çerçevesinde Istanbul Beyaz Köşk`te, 27 Aralık 2014 tarihinde, "Adalet ve Kadın" konulu bir söyleşi gerçekleştirmiştir.
 
Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0