Cumartesi

20.05.2017 - 02:30

Ay düğümleri ve yeni süreç

Önümüzdeki 18 ay boyunca yeni bir gündem var. Bu yeni süreçte liderlik, babalık etme, hayattan keyif alma konularında kendimizi daha çok geliştirebiliriz

Sitene Ekle
Astroloji  |  R.Hakan Kırkoğlu pembenar@milliyet.com.tr Tüm Yazıları »

Ay düğümleri 2018 kasımının başına kadar artık Aslan/Saka ekseninde olacak. Bu noktalar ışıkların dünyamızla ilişkisini içerdiği için bilincimiz, bizi ileriye taşıyan koşullar ve duygusal alışkanlıklarımızla yakından bağlantılıdır.

Şimdi bu yeni süreçte Aslan burcundaki kuzey Ay düğümü bize yaratıcılık veren, parlamak ve dikkat çekmek istediğimiz konularda ilerleme olanakları içinde olacağımızı anlatıyor. Yöneticilik, liderlik, babalık etme, kendine güvenme, hayattan keyif alma konularında kendimizi daha çok geliştirebiliriz. Güney Ay düğümünün olduğu yer ise inşa etmekten çok yıkmayı, değiştirmeyi ve olduğu gibi kalmamayı anlatır. Önümüzdeki 18 ay boyunca Saka burcunda yer alan güney Ay düğümü içerisinde grupların, toplulukların olduğu konularda, bağımsız hareket etmeyi ve farklılığımızı ortaya koymak istediğimiz alanlarda daha karışık, karmaşık ve yıkıcı bir tutum içinde olabileceğimizi hatırlatıyor.

Sizin için kısa bir rehber olması açısından bu dikkat çekici transiti yükselen burcunuza göre özetledim.

Yükselen Aslanlar evlilikte zorlanabilirler

Yükselen Koçlar için bu süreçte kişisel açıdan önem verilen, hayat enerjisi ve keyfi veren konulara, örneğin aşk ve çocuklarla ilgili konulara odaklanmak yararlı olacak. Yükselen Boğalar ev hayatında, ailevi konularda, toprak ve gayrimenkullere ait alanlarda daha aktif ve daha inşa edici olabilirler. Ancak bu süreçte, toplum önünde ve kariyerinizle ilgili konularda gerekli değişiklikler ve bırakılması zorunlu olan durumlar daha fazla stres yaratabilir. Yükselen İkizler kendini ifade etme, yazma, çizme, eğitim ve iletişim alanlarında daha yaratıcı, daha dikkat çekici ve yapıcı olabilirler. Yakın çevre daha destekleyici olacak. 

Yükselen Yengeçler daha fazla çalışma, para kazanma ve kişisel yeteneklerini kullanma yönünde önemli bir gelişme sürecine giriyorlar. İşe ve para kazanmaya yönelik konularda fırsatları değerlendirmek gerek. Yükselen Aslanlar bu dönemde kendilerine odaklanma, kişisel alanda ilerleme ve şahsi konularına, örneğin sağlık gibi, önem verme açısından destekleniyor. Ama evlilikte, ortaklıklarda, kimi yakın arkadaşlıklarda zorlanabilirler. Yükselen Başaklar bu dönemde ruhsal anlamda geliştirici tecrübeler, daha fazla kabullenme ve önce kayıp bile gözükse daha sonra olumlu yöne girebilecek olaylar içinde olabilirler. Ancak sağlık ve çalışma alanlarıyla ilgili bazı sıkıntılar yaşayabilirler.

Yükselen Teraziler için sosyal alanda, arkadaşlıklar boyutunda daha eğlenceli ve yaratıcı olabilecekleri imkanlar var, hedeflerine daha fazla odaklanabilirler. Ama aşkta, zevklerde, harcamalarda ve çocuklarla ilgili konularda zorunlu değişiklikler stres yaratabilir. Yükselen Akrepler bu süreçte iş hayatında ve kişisel açıdan çok önemsedikleri konularda geleceğe ilerlemek için gereken kararlılığı ortaya koyabilirler. Yükselen Yaylar fikir ve inançlarını ortaya koyma yönünde cesaretlendirilirken, eğitim ve uzaklarla ilgili işlerde de ilerleme mümkün. Ancak görüşmelere, yazılı anlaşmalara da dikkat etmeliler.

Yükselen Sakalar sağlık konusuna özen göstermeliler

Yükselen Oğlaklar için bazı riskli işler ve kişisel açıdan mesele yaptıkları konularda ilerleme var. Yeni tecrübeler söz konusu. Ancak kontrolsüz harcamalara, birikimlerinin çarçur olmamasına özen göstermeliler. Yükselen Sakalar evlilikte, ortaklı konular ve anlaşmalarda daha fazla destek ve olumlu bir ilerleme duygusu içindeler. Hayata bakış açısında daha esnek olmalı, sağlık konusuna da özen göstermeliler. Yükselen Balıklar bu dönemde iş hayatlarına daha çok odaklanarak, üzerinde uğraşacak çok şey bulabilirler. Hizmet alanında yeni fikirler ve ilerlemeler var.

 

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.