İzmir

Yerel Haber
30 Haziran 2018 - 13:45

Ayakkabı İhracatçı Ve Üreticilerinin Hedefi Dünya Markası Olmak

İzmirli ayakkabı ihracatçıları ve üreticileri, Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen arama konferansında bir araya geldi

İZMİR (AA) - Ayakkabı sektöründe dünya markası olmayı hedefleyen İzmirli ihracatçı ve üreticiler, Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen arama konferasında bir araya geldi.

Ege İhracatçı Birliklerinden (EİB) yapılan yazılı açıklamaya göre, konferansta ihracatçıların global pazarda güçlü bir marka olması ve ihracat yapılan pazarların arttırılması hedefleri masaya yatırıldı.

Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar, deri-hazır giyim sektörü için gerçekleştirilen arama konferanslarının olumlu dönüşlerini almaya başladıklarını, yapılan ilk konferansın sonuçlarının temmuz ayındaki toplantıda sektör temsilcileri ile birlikte değerlendireceğini kaydetti.

Yönetim olarak Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği bünyesinde hali hazırda 400 civarındaki ihracat yapan firma sayısının kademeli bir şekilde 500 firmaya çıkarılmasının hedeflendiğini vurgulayan Zandar, bu artışta ayakkabı sektörünün daha fazla pay alacağına inandığını açıkladı.

İş stratejisti ve danışmanı Özgür Baykut tarafından yönetilen konferansta, küresel arenada sektörün genel durumu incelendikten sonra, global marka yaratmak için yapılması gerekenler ele alındı.

 

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.