09.02.2018 01:30 | Son Güncelleme:
BERKTUĞ ÖNCÜ DHA

‘Ayakkabısının altını öptüm’

Vali Çiftçi’nin kaymakamken kendisini dört kişiyle birlikte ormana kaçırıp dövdüğünü öne süren Meltem Ö. şu iddiada bulundu: “Ellerinden kurtulabilmek için Çiftçi’nin ayakkabılarının altını öpmek zorunda kaldım”

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi daha önce Mudanya Kaymakamı’ydı. 8 Mayıs 2017’de Mudanya Kaymakamı olan Orhan Çiftçi ile Bursa-Mudanya arasında buluştuğunu öne süren Meltem Ö. şu iddialarda bulundu: “Çiftçi ile gelen 4 kişiden biri bana yumruk attı. Ardından beni zorla otomobile bindirerek Balat ormanına götürdüler. Burada, Çiftçi ve yanındakiler beni dövdü. Bırakıldıktan sonra şikayetçi oldum.” İddialar üzerine İçişleri Bakanlığı, Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi hakkında müfettiş görevlendirilip, soruşturma başlatıldığını açıkladı.

‘Saçımdan tuttular’

Çiftçi ile 1.5 yıl önce belediye başkanının özel kalemiyken tanıştığını belirten Meltem Ö. “Ama hiçbir zaman sevgili olmadık. Normal görüşüyorduk” dedi. Meltem Ö.’nün iddiaları şöyle: “8 Mayıs 2017’de Çiftçi ile buluşmaya gittiğimde beni saçımdan tutup arabaya bindirerek ormana götürdüler. Arabada 2 saat kilitli kaldım. Telefonumu da aldılar. İkimiz arkadaydık. Bana bazı tekliflerde bulunmuştu, o teklifleri kabul etmedim, çünkü evli bir insandı. Çiftçi ve yanındakiler ormanda beni çok aşağıladı. Benim Ankara’da  siyasi çevrem var. Ormandaki  kişiler, bu siyasi çevreyi edinmemle ve namusumla ilgili ithamlarda bulundular. Ormana giderken ölümle tehdit edildim. Sonra kocaman bir taş buldum. ‘Beni bırakmazsanız, bu taşı başıma vurup kendimi öldüreceğim’ dedim, telefonumu istedim. Çiftçi telefonu yanındakinden aldı. Benim arabama birlikte bindik. ‘Telefonu bir şartla veririm’ deyip ayakkabılarının altını uzattı. ‘Öpeceksin’ dedi. Ellerinden kurtulmak için ayakkabılarının altını öptüm. Yanındakilerden biri ‘Seni öldürmek için evine geldim ama öldürmedim. Sen Orhan’a ne resim yolladıysan hepsi bizde’ dedi. Benim resimlerimi 5 kişiye göndermiş. Şoke oldum, normal resimler bunlar.” Şu an hayattan nefret ettiğini söyleyen Meltem Ö. “Orhan Çiftçi’nin ayakkabılarının altını öptükten sonra oradan kendi aracımla ayrıldım. Olaydan sonra darp nedeniyle 1 ay iş göremez raporu aldım ve şikayetçi oldum” dedi. 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0