12.01.2017 - 11:19 | Son Güncelleme: 12.01.2017-15:54 A-A+

Ünlü oyuncu Ayberk Atilla'dan üzücü haber

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ayberk Atilla kanser hastalığına yakalandı. Ayberk Atilla, tedavisiyle ilgili izlenilecek yolun önümüzdeki günlerde netleşeceğini söyledi.

Ünlü oyuncu Ayberk Atilla'dan üzücü haber

Son olarak Kiralık Aşk ve Seksenler dizileriyle izleyicisi ile buluşan başarılı oyuncu Ayberk Atilla'dan üzücü haber geldi. Ünlü oyuncu Atilla çağımızın hastalığı kansere yakalandı. Mesane kanseri tedavisi gören Ayberk Atilla, hastanede müşahede altına alındı.

Usta oyuncu Ayberk Atilla, Posta.com.tr'ye yaşadığı kanser hastalığıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Mesane kanserine yakalandığını belirten ünlü oyuncu, "Mesane kanserine yakalandım. Sadece mesane kanseri değil etrafa yayılmaya hevesli bir kanser. Doğal olarak kan değerlerim düşüyor. Patoloji neticesi geldi, kanserin türü de böylelikle belli oldu" dedi. 

 
"KEMOTERAPİ TEDAVİSİNE UZAK BAKIYORUM"

Hastalığının tedavisiyle ilgili de bilgi veren usta oyuncu, "Öncelikle kemoterapi tedavisi düşünülüyor ancak ben de kemoterapi tedavisine uzak bakıyorum" dedi. Ayberk Atilla, tedavisiyle ilgili izlenilecek yolun önümüzdeki günlerde netleşeceğini söyledi.
 

AYBERK ATİLLA KİMDİR?
18 Eylül 1946 tarihinde İstanbul'da doğan Ayberk Atilla, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olan sanatçı, sanat hayatına 1967 yılında Lale Oraloğlu Tiyatrosu'nda başladı. Sırasıyla Münir Özkul Tiyatrosu, Altan Karındaş Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Üç Maymun Kabare, Enis Fosforoğlu Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul gibi topluluklarda çalıştı. Sinema ve dizi filmlerde de rol alan Atilla, bir süre aranın ardından yeniden tiyatroya dönerek, BKM Oyuncuları kadrosuna katıldı. Son olarak reyting rekortmeni dizieler Seksenler ve Kiralık Aşk'ta oynadı.

Bilgi YarışmasıBaşrollerinde; Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan ve Çağla Kubat'ın oynadıkları polisiye dizi hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.