Ayça Tilki, 'Aleyna Tilki'nin kardeşi' olarak anılmaktan kurtulabilecek mi?

Aleyna Tilki'nin 14 yaşındaki kardeşi Ayça, Youtuber olan Berk Coşkun ve Ecrin Su Çoban’ın başrolü paylaştığı ‘Masal Şatosu: Sihirli Davet’ filminin kadrosunda yer alacak. Aleyna Tilki gibi sansasyonel bir ismin kardeşi olduğu için doğan bu şansı iyi kullanırsa ilerleyen zamanlarda 'Aleyna Tilki'nin kardeşi' olarak anılmaktan kurtulabilir.

Ayça Tilki, 'Aleyna Tilki'nin kardeşi' olarak anılmaktan kurtulabilecek mi?

Hem iyi hem kötü

Hem iyi hem kötü

Çok ünlü bir ismin akrabası olmanın avantajları ve dezavantajları var. Bilhassa avantajlarını kalıcı şekilde lehinize çevirmek de yine sizin elinizde.

Mesela normal şartlarda bulanamayacağınız birçok ortama girebiliyorsunuz. Ama eğer kendiniz saydırmayı ve sevdirmeyi başarırsanız o ortamda kalıcı olabilirsiniz.

Mesela normal şartlarda görmeyeceğiniz hürmet ve saygıyı görebiliyorsunuz. Ama eğer şımarmayıp bu hürmetin karşılığını verirseniz devamlılık sağlayabilirsiniz.

Mesela normal şartlarda ayağınıza gelmeyecek ya da çok zor gelecek fırsatlar elde edebiliyorsunuz. Bu fırsatları iyi kullanıp fırsat doğan konuda kendinize bir şeyler katabilirseniz zamanla kendi adınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Dezavantajı ise tüm bunların altında ezilmek ve ilk zamanlarda esas kişinin ününün gölgesinde kalmak.

Örneği çok

Örneği çok

Geçmişten şimdiye birçok örneği olan bu durumun yakın zamandaki en net örneği Soral kardeşler olsa gerek. Komedi Dükkanı'nda doğan şansı iyi kullanan Hande Soral hem güzelliği hem oyunculuk becerisiyle kısa sürede ünlenmişti.

Ondan 4 yaş küçük kardeşi Bensu Soral da ablası aracılığıyla bu camiaya adım atmış ve 'Hande Soral'ın kardeşi' olarak tanınmıştı. Kısa sürede elle tutulur işler yapmayı başardı ve artık 'Bensu Soral' deyince kimsenin aklına ilk olarak 'Hande Soral'ın kardeşi' tanımı gelmiyor. Boynuz kulağı geçmek üzere bile diyebiliriz.

Ayça Tilki'nin henüz ergenlik çağında olduğunu ve ablasında ötürü ünlü olmaya heves ettiğini hesaba katarsak, çizeceği yola karar vermesi için önünde hala uzun bir süre var. Şu an yalnızca 'hevesini alan bir çocuk' gözüyle bakmamız yeterli.

Asıl sorun ön yargı

Asıl sorun ön yargı

Aleyna Tilki'yi ve işlerini küçümseyen birçok insan var. Sayıları az değil ve sebepleri de kendilerince haklı olabilir. Henüz Aleyna Tilki ve şöhreti bile sindirilmemişken bir de kardeşi Ayça'nın aşırı göz önünde olması ikisinin de zararına olabilir. Hak etmedikleri şekilde eleştirilebilirler ve iyi işler yapsalar bile ön yargıya kurban gidebilir.

Galiba Ayça Tilki'nin bu hevesi ileride ciddi bir kariyer planına dönüşürse ablasından olabildiğince az yardım alması gerekecek. Torpil ve adam kayırmacılıktan bezmiş insanlar olarak bu durumun ünlülerdeki yansımasına aşırı tepki verebiliriz çünkü.

Bu makaleye ifade bırak