Ege

Ege

15.11.2017 - 06:06 | Son Güncelleme: 15.11.2017-6:06

Aydın’da çiftçinin yoncası Çerçioğlu’ndan

Büyükşehir Belediyesi, 10 baş ve altında büyükbaş hayvanı olan tüm işletmelere, hayvanbaşına 5 balya kuru yonca verdi. Başkan Özlem Çerçioğlu, “Çiftçimiz bizim için önemli” dedi

Sitene Ekle

AYDIN DHA 

Aydın Büyükşehir Belediyesi, çiftçinin yüzünü güldürecek bir desteğe imza attı; toplamda bin 490 balya kuru yonca dağıtımı yaptı.

Büyükşehir ekipleri, Sultanhisar’ın Eskihisar, Güvendik, Malgaçmustafa, Kabaca, Kavaklı, Demirhan, İncealan, Kılavuzlar, Yağdere kırsal mahallerinin ardından son olarak Malgaçemir Mahallesi’ndeki 69 işletmeye ait 298 hayvan için toplam bin 490 balya kuru yonca dağıtımı yapıldı. Toplamda 650 aileye 13 bin balya kuru yonca dağıtılacağı bildirildi.


‘Nefes alacaklar’

Aydın’da üretici ve çiftçiyi her zaman desteklediklerini vurgulayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Gün geçtikçe zorlaşan ekonomik şartlar içinde çiftçimize destek olabilmeyi çok önemsiyorum. Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman çiftçimizin yanındayız. 

Kuru yonca desteği ile çiftçimiz rahat bir nefes almaya başladı. Amacımız üreten çiftçileriyle daha güçlü bir Aydın” diye konuştu. 

Genellikle çay ve kokteyler için hazırlanan, peynir, sucuk, salam gibi yiyeceklerle süslenen küçük ekmeklere ne denir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX