15.04.2019 10:16 | Son Güncelleme:

Aydın Uğurlular kimdir? Kuşum Aydın kimdir?

Aydın Uğurlular ya da herkes tarafından bilinen adıyla Kuşum Aydın, Kanal D ekranında yayınlanan 2. Sayfa Programına konuk olan Aydın Uğurlular özel hayatı ve müzik kariyeri ile ilgili samimi açıklamalarda bulunuyor. Peki Kuşum Aydın kimdir?

Uzun bir süredir ekrandan uzak kalan Aydın Uğurlulara veya bilinen adıyla Kuşum Aydın, Kanal D ekranında yayınlanan 2. Sayfa programında özel hayatına ilişkin açıklamalarda bulunuyor. 1998 yılında çıkardığı Mutlu Yıllar Kuşum adlı albümünün ardından aldığı Kuşum Aydın lakabının yanı sıra, Papyon Aydın ve Şeker Aydın olarak da bilinmektedir. Peki Kuşum Aydın kimdir? 

KUŞUM AYDIN (AYDIN UĞURLULAR) KİMDİR?

Muharrem Aydın Uğurlular veya sıkça anılan lakabıyla Kuşum Aydın 1 Temmuz 1966 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Türk şarkıcı, söz yazarı ve sunucu olarak biliniyor. 1998 yılında çıkardığı Mutlu Yıllar Kuşum adlı albümünün ardından aldığı Kuşum Aydın lakabının yanı sıra, Papyon Aydın ve Şeker Aydın olarak da bilinmektedir.

Yükseköğrenimini yapmak için Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Cam Bölümüne giren Aydın Uğurlular, daha sonra Tekstil Sanatları Bölümüne geçerek buradan mezun oldu. Ardından, yönetici olma idealiyle İstanbul Üniversitesi'nde işletme iktisadı eğitimi aldı.

Müzik yaşamına stüdyolarda vokallik yaparak atılan Aydın Uğurlular, kariyerini kulüp sahnelerinde devam ettirdi. Sunduğu sabah ve öğle kuşağı televizyon programlarıyla popülerliğini artıran şarkıcı, bu sırada çıkardığı albümlerle de ses getiren çalışmalara imza attı.

Diskografi

1995 Aydın Havası
1998 Mutlu Yıllar Kuşum
2000 Kanki
2005 Kırmızı Kart
2009 Şeker
2010 Pardon Canım Aydın Ben
2011 Evlenme

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0