25.04.2015 12:28 | Son Güncelleme:

Aynı uçak iki gün önce de...

Milano-İstanbul seferini yaparken havada motoru alev alan THY uçağının iki gün önce de kokpit camının çatladığı öğrenildi.

Milano'dan dönen TC-JPE kuyruk tescilli uçağın, perşembe günü Frankfurt-İstanbul seferini yaparken de kokpit camının çatladığı ortaya çıktı. İnişten sonra camı değiştirilen Airbus A320 tipi uçak, dün İstanbul-Milano seferini gerçekleştirmişti. Uçağın Milano’dan İstanbul’a dönüşte bu kez sağ motoru yandı.

İRTİFA KAYBETTİ

THY'nin TK 1592 sefer sayılı Frankfurt-İstanbul seferini gerçekleşitirecek uçağı, perşembe günü yolcu alımını tamamladıktan sonra, İstanbul için havalanmak üzere piste başına hareket etti.

Frankfurt Havalimanı'ndan kalkış yapan TC-JPE tescilli Airbus A320 tipi uçakla gerçekleştirilen seferde, kabin memurları ikram servisine başladığı sırada bir anda uçak irtifa kaybetti.

Kabin memurları için anons yapıldı ve servise yeni başlayan kabin ekibinin yerlerine geçmesinin ardından yaklaşık 20 dakika sonra kokpitten bilgilendirme anonsu yapıldı.

Uçağın kaptan pilotu, sağ ön camda çatlak oluştuğunu, bu nedenle ani bir irtifa kaybı yaşandığını belirtirken, uçuşa engel bir durum olmadığını ve seferin 7.020 metrede seyredeceğini ifade etti.

İstanbul Atatürk Havalimanı'na sorunsuz bir iniş gerçekleştiren uçak, yolcularını indirdikten sonra hangara çekilerek bakıma alındı.

Camı değiştirilen uçak bugün, TK 1877 sefer sayılı İstanbul-Milan seferini gerçekleştirdi. Ancak İstanbul'da dönüşte bu kez motoro alev aldı

AİRPORT HABER

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0