Ankara

Yerel Haber
20 Aralık 2016 - 11:17

Ayvalık'ta Göçmen Teknesi Battı

IHA

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Sahil Güvenlik Helikopteri tarafından batık bir teknenin tespit edildiğini ve başlatılan arama kurtarma çalışmalarında 9 göçmenin kurtarıldığını, 5 göçmenin ise cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı.
Sahil Güvenlik Komutanlığı, Sahil Güvenlik Helikopteri tarafından saat 06.10’da Balıkesir ili Ayvalık ilçesi Maden Adası önlerinde denizde kazazedelerin olduğunun tespit edildiğini ve bunun üzerine olay yerine 3 sahil güvenlik botunun görevlendirildiğini bildirdi. Konuya ilişkin yapılan açıklamada, bölgeye intikal eden sahil güvenlik botları tarafından yarı batık vaziyette bir teknenin tespit edildiği ve başlatılan çalışma neticesinde deniz üzerinden 1 çocuk 7 yetişkin göçmenin kurtarıldığı, 5 göçmenin ise cansız bedenine ulaşıldığı kaydedildi. Ayrıca, Maden Adası üzerinde 1 göçmenin daha tespit edildiği, 14 kişi oldukları teyit edilen göçmenlerin arama kurtarma faaliyetlerine son verildiği ifade edildi.

AnkaraYerel Seçim Sonuçları

Ankara Hava Durumu

12°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.