Dünya
12.04.2016 - 10:56 | Son Güncelleme: 12.04.2016-10:57

Azerbaycan: Ermeni güçleri ateşkesi 117 kez ihlal etti

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermeni güçlerini Dağlık Karabağ'da ateşkesi son 24 saatte 117 kez ihlal etmekle suçladı. Bakanlık, Azerbaycan ordusunun yanıt olarak Ermeni mevkilerine 120 kez ateş açtığını açıkladı

Sitene Ekle

Ermenistan Savunma Bakanlığı'ndan gelen açıklamada ise, Azeri güçlerin Ermenistan'ın sınırına doğru 17 kez ateş açtığı belirtildi. "Azerbaycan ordusu tarafından havan topu da dahil olmak üzere ağır silahlar kullandı" denilen açıklamada, bu saldırıların genelde 'düzensiz' olduğu kaydedildi.

?Bu arada uluslararası toplumun tanımadığı Karabağ'ın savunma bakanlığından yapılan bir açıklamada da, taraflar arasında yoğun çatışmaların başladığı 2 Nisan'dan bu yana 'Karabağ Cumhuriyeti'nin 56 askerini kaybettiği belirtildi.

'CESETLER, ESİR ALINDIKLARINDA HAYATTA OLDUKLARINI GÖSTERİYOR'

Azerbaycan'ın ölen bazı askerlerin cesetlerini Karabağ'a geri verdiği de kaydedilen açıklamada, "Geri verilen bazı askerlerin cesetleri, esir alındıklarında hayatta olduklarına ve sonradan öldürüldüklerine dair belirtiler taşıyor" denildi.

'18 ASKERİN CESEDİ GERİ VERİLDİ'

Diğer taraftan Karabağ devlet başkanının sözcüsü David Babayan İnterfax'a yaptığı açıklamada, Azerbaycan'ın kendilerine kayıtlarda kayıp olarak görünen 18 askerin cesedini geri verdiğini söyleyip, bir askerin akıbetinin ise hala belirsiz olduğunu belirtti.

Kaynak: Sputnik


Bilgi Yarışması"Papatya",Paramparça"gibi şarkılarıyla tanınan sanatçı kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Hangisi kış sebzesi değildir?
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.