Gaziantep

Yerel Haber
19 Aralık 2016 - 16:09

Azerbaycan Milli Müzik Akademisi Rektöründen Gür'e Ziyaret

IHA

Azerbaycan Milli Müzik Akademisi Rektörü Prof. Dr. Siyavuş Kerimi Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Ali Gür’e, ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.
Ziyarette, Azerbaycan Milli Müzik Akademisi ile Gaziantep Üniversitesi arasında gerçekleştirilecek protokol ile iki üniversite arasındaki işbirliğinin daha da güçleneceğini söyleyen Prof. Dr. Siyavuş Kerimi bu akşam ‘Senfonik Dokunuşlar’ adlı etkinlikle lansmanı gerçekleştirilecek olan GAÜN “Mâvera” Kongre ve Sanat Merkezini etkinlik öncesinde görme fırsatı bulduğunu, kongre ve sanat merkezinin birçok bakımdan eşsiz bir eser olduğunu söyledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Prof. Dr. Ali Gür, Azerbaycan ve Türkiye’nin iki can kardeş ülke olarak hem kendi huzur, barışı hem de diğer milletlerin barışına katkı sağlayacağını söyledi.
Prof. Dr. Gür, “Bir taraftan Azarbeycan, bir taraftan Türkiye, bir taraftan Kafkaslar ve bütün bunları düşündüğümüzde aslında kökleri aynı, aynı yoldalar fakat çeşitli sebeplerden ötürü farklılaştırılmış. ‘Her şerde hayır vardır’ diye bir söz vardır. Yaşanan tüm bu olumsuz gelişmeler, aynı zamanda birlik ve beraberlik ruhumuzu da kamçıladı ve bizleri bir araya getirdi. Bu gün bir arada olmayacaksak ne zaman olacağız” şeklinde konuştu.
Rektör Prof. Dr. Ali Gür tarafından günün anısına hediye takdim edilen ziyarete, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Gürsoy, Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Efkan Zeki Saleh ve Mavera Genel Koordinatörü Öğr. Gör. Fahri Çepik katıldı.

GaziantepYerel Seçim Sonuçları

Gaziantep Hava Durumu

8°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.