GündemRSS
15.08.2013 - 12:40 | Son Güncelleme: 15.08.2013-12:43

Aziz Yıldırım' Hapis Cezası Şoku

Aziz Yıldırım'ın 5 yıl hapsi isteniyor. Sulh Ceza Mahkemesi iddanamenin kabul edilmesinden sonra Aziz Yıldırım yargılamaya başlayacak. Aziz Yıldırım suçlu bulunduğu takdirde 5 yıl hapis cezası verilecek.

Sitene Ekle
Aziz Yıldırım' Hapis Cezası Şoku
Aziz Yıldırım'ın 5 yıl hapsi istendi
Savcı iddianamesini tamamladı. Aziz Yıldırım'ın 5 yıl 4 aya kadar hapsini istiyor. Aziz Yıldırım hakkında, Recep Özcan ve hakim Dilek Gökkoyun’a hakaret ettiği gerekçesiyle toplamda 5 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.İddianamenin Sulh Ceza Mahkemesi’nce kabul edilmesi halinde Yıldırım’ın yargılanmasına başlanacak.
 
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım hakkında mahkeme hakimi Dilek Gökkoyun ve eski Fenerbahçe Spor Kulübü eski asbaşkanı ve yüksek divan kurulu üyesi Recep Özcan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yürütülen soruşturma tamamlandı. Yıldırım hakkında toplamda 1 yıl 8 aydan 5 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
 
RÜŞVET İDDİASIYLA HAKARET SUÇU
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre Yıldırım’ın 27 Haziran tarihinde Kadıköy’de düzenlediği basın toplantısında hakim Dilek Gökkoyun ve Fenerbahçe Spor Kulübü eski Asbaşkanı Recep Özcan’a hakaret ettiği belirtildi. Basın suçlarından sorumlu savcı Sıddık İlgar’ın hazırladığı iddianamede, Yıldırım’ın Recep Özcan tarafından mahkeme hakimi olan Dilek Gökkoyun'a rüşvet vermek suretiyle söz konusu mahkeme kararını aldırdığını, Yıldırım hakkında tedbir karar veren hakim Dilek Gökkoyun'un da rüşvet almak suretiyle kararı verdiğini dile getirdiği yönünde ifadelerinin olduğu belirtildi. Yıldırım’ın Recep Özcan’a basın yoluyla hakaret ettiği gerekçesiyle 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar, kamu görevlisi olan Dilek Gökkoyun’a basın yoluyla hakaret ettiği gerekçesiyle ise 1 yıl 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianamenin kabulü ile Yıldırım, Sulh Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.
 
BASIN TOPLANTISINDA KONUŞMUŞTU
Yıldırım'ın 27 Haziran tarihinde düzenlediği basın toplantısında, "Yani elimde yaptığı hadiselerle ilgili işte Konya'daki Hakime para vermişler. Çıkmışlar gitmişler. Yine savcılık hakimlerle uğraşmışlar. Çok söylenecek söz yok burada yani", "Bizlerin hakkında Fenerbahçe'yi yönetemeyeceğimiz şeklinde kararlar almaya çalışıyorlar maalesef hakimlere ve diğer şeylere rüşvete alışkın olduğu için de bu kararı alabiliyor" ve "Türkiye'de bundan sonra şirketlerin başındaki her yerdeki insanları bir hakim bulup ayarlarsanız alırsınız. Bak ayarlarsınız diyorum ayıp ya biz yargıya burda güvenemeyecek miyiz yani" şeklinde sözler sarf ettiği belirtiliyor.

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Günün İş Fırsatları
Tüm İlanlar desteği ile
Bülent Ersoy'la soyadı benzerliği olan sanatçı adı hangi seçenektedir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.