Kırklareli

Yerel Haber
26 Kasım 2015 - 16:34

Babaeski MYO'da 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'

Kırklareli Üniversitesi Babaeski Meslek Yüksekokulu’nda ’Uygulama Girişimcilik Eğitimi’ düzenlendi.

IHA

Kırklareli Üniversitesi Babaeski Meslek Yüksekokulu’nda ’Uygulama Girişimcilik Eğitimi’ düzenlendi.
İŞKUR, KOSGEB, Kırklareli İl Müdürlükleri ve Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğinde gerçekleşen ’Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ programı Babaeski Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirildi. Kırklareli Üniversitesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Bahtiyar Dursun ve ve Doç. Dr. Rengin Ak tarafından iki ayrı gruba yönelik verilen ’Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne 50 girişimci kursiyer katıldı.
Kursiyerlere Avrupa KOBİ haftası ile ilgili bilgiler veren Kırklareli KOSGEB İl Müdürü Mahmut Özkaya, kendi işlerini kurmak amacıyla girişimcilik kursuna katılan Babaeskili girişimci kursiyerlerin deneyimli akademisyenlerden aldıkları eğitimle bu yoldaki ilk adımlarını sağlam biçimde attıklarını söyledi. Müdür Özkaya, Babaeski’de düzenlenen eğitim programının Avrupa KOBİ Haftasına denk gelmesinin de hoş bir tesadüf olduğunu anımsatarak iş kurma süreçlerinde girişimci adaylarına başarılar diledi.

KırklareliYerel Seçim Sonuçları

Kırklareli Hava Durumu

12°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.